Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 33 (342) Data wydania: 15.08.06

Sonda

Czy popierasz propozycję przywrócenia kary śmierci?
Marcin Czajka z Wodzisławia
Jestem zdecydowanie za karą śmierci. Myślę, że jeżeli ktoś zabił drugiego człowieka to więzienie jest dla niego zbyt małą karą. Zrobił najbardziej okrutną rzecz i powinien umrzeć. Poza tym nie widzę argumentów za utrzymywaniem mordercy przy życiu ze środków innych obywateli. Przecież więzienia dużo kosztują. Usunięcie tego człowieka ze społeczeństwa jest lepszym rozwiązaniem.
 
Beata Jureczko z Pszowa
Muszę się przyznać, że kiedyś byłam za karą śmierci do czasu kiedy nie zobaczyłam filmu „Życie za życie”, który opowiada historię człowieka niewinnie skazanego na karę śmierci.Wtedy zrozumiałam, że nikt nie może decydować o czyimś życiu lub śmierci. Rozumiem, że są osoby, które już nie nadają się do jakiejkolwiek resocjalizacji. W takim wypadku istnieje dla nich kara dożywocia. Uważam, że ciągle trzeba wyciągać do nich rękę, nawet gdy wydaje się to nieracjonalne.
 
Agnieszka Nikiel z Wodzisławia
Jestem przeciwko karze śmieci. Uważam, że tylko Bóg daje życie i tylko On może decydować komu je odebrać. Uważam jednak, iż poziom życia w więzieniu jest zdecydowanie za dobry. Powinno się tworzyć placówki, w których więźniowie poprzez pracę i odpowiednią formację mogliby zrozumieć swoje złe decyzje i zachowanie. Kara śmierci jest w jakimś stopniu wybawieniem dla samego mordercy, który nigdy nie poznałby skutków swojego zachowania. Warto zrobić wszystko, by zrozumiał jak wielka jest krzywda, którą wyrządził.
 
Agnieszka Jęczmionka z Wodzisławia
Jestem przeciwniczką kary śmierci. Uważam, że życie ludzkie otrzymaliśmy jako dar i nikt nie może nam go odebrać. Nawet jeśli ktoś dopuścił się najgorszej rzeczy i zabił. Pozbawienie wolności jest wystarczająco wysoką karą, gdyż uniemożliwia się takiemu więźniowi kontakt z innymi. Uważam, że konieczne są zmiany, tak aby skazani nie siedzieli bezczynnie ale pracowali społecznie.
 
Danuta Niemiec z Pszowa
Jestem stanowczo przeciwna karze śmierci. Uważam, że pomysł Ligi Polskich Rodzin jest bzdurny. Żyjemy w kraju katolickim a wiadomo, że kara śmierci nigdy nie zostanie zaakceptowana przez Kościół a tym samym katolików. Wiem, że są przestępcy naprawdę groźni, wielkim problem naszego pokolenia są całe siatki pedofilów i to właśnie dla nich powinny być odpowiednio surowe kary, ale przede wszystkim skuteczne programy resocjalizacji.