Numer: 13 (322) Data wydania: 28.03.06

Szpadzistki w czołówce

Brązowy medal wywalczyły szpadzistki Górnika Radlin podczas Mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Szczecinie. W turnieju indywidualnym trzecie miejsce zajęła Dominika Mosler.
Drużyna Górnika wystąpiła w składzie: D. Mosler, Martyna Szymańska, Klaudia Lis i Marta Galińska. Walkę o wejście do finału radlinianki przegrały z Legią Warszawa 45:37. Natomiast w meczu o trzecie miejsce wyraźnie górowały nad rywalkami z AZS Katowice wygrywając 45:29.

W turnieju indywidualnym Dominika Mosler w walce półfinałowej zmierzyła się z Katarzyną Dąbrową z AZS AWF Wrocław. Przegrała z późniejszą mistrzynią Polski 15:11 tym samym zdobywając brązowy medal. Martyna Szymańska zajęła 7. miejsce a Klaudia Lis uplasowała się na 20. pozycji.

Gorzej niż dziewczęta wypadli w Szczecinie chłopcy - drużyna Górnika zajęła 12. miejsce. W rywalizacji indywidualnej Michał Mężyk wywalczył 16. pozycję a tuż za nim sklasyfikowany został Paweł Blanik. Dla Michała Mężyka awans do grona najlepszych 16. szpadzistów w Polsce jest dużym osiągnięciem, gdyż był dużo młodszy od rywali.

Z wyników można być zadowolonym, ale pozostaje pewien niedosyt - mówi trener Krzysztof Urbański. Warunki, w których trenowaliśmy przez ponad rok odbiły się na wynikach. Musimy teraz gonić ze szkoleniem szczególnie młodych grup. Liczyliśmy na lepszy wynik Pawła Blanika, ale przegrał swoją walkę jednym trafieniem.

Bardzo dobrze spisała się Dominika Mosler podczas Mistrzostw Polski młodzieżowców (do lat 20) rozegranych w Rybniku. Radlinianka awansowała do finału, w którym przegrała z Katarzyną Lampkowską i zdobyła srebrny medal. To dla niej duży sukces, gdyż ma 17 lat i była młodsza od rywalek. Drużyna dziewcząt w składzie: D. Mosler, Katarzyna Szurmańska i Agata Macionczyk zajęła 3. miejsce. W turnieju indywidualnym A. Macionczyk uplasowała się na 9. pozycji, K. Szurmańska zajęła 14. miejsce a Klaudia Lis 29.

Chłopcom nie udało się wywalczyć medalu. Daniel Skatuła zajął 9. miejsce, Sebastian Kral - 13. a Mateusz Dudkiewicz - 20. W turnieju drużynowym chłopcy uplasowali się na 4. pozycji - tuż za podium.

Dominika Mosler odnotowała udany start w zawodach Pucharu Świata do lat 20 w Mödling w Austrii. Na 131 zawodniczek zajęła wysokie 6. miejsce. Została powołana do kadry na Mistrzostwa Świata Kadetów do lat 17, które odbędą się w Korei.