Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (310) Data wydania: 03.01.06

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Angelika Szostek  PP 3 Pszów, filia w Krzyżkowicach
Moja babcia ma na imię Ania. Mieszka razem ze mną w Krzyżkowicach. Babcia jest fajna. Przywozi mnie do przedszkola. Jak się uczę czytać to ona mi pomaga. Babcia lubi gotować i jeść. Najbardziej to chyba krupnik. Czasem jej pomagam w kuchni. Często zabiera mnie na spacery, rozmawiamy sobie o różnych rzeczach.
 
Bartek Szweda PP w Olzie
Moja babcia mieszka w Olzie. Ma na imię Marysia. Przychodzę do niej jak tata jedzie do roboty. Babcia lubi robić w ogródku. Przynosi też różne rzeczy do przedszkola, które sama zrobiła, np. serwetki i worki na zabawki. Występuje w takim zespole, co się nazywa „Biesiada Olzańska”. Jak śpiewa z tym zespołem to zakłada takie piękne kolorowe stroje w kwiatki. Wygląda wtedy cudnie!
 
Kajtek Kozielski PP w Olzie
Babcia Krysia mieszka w Chełmie. Odwiedzamy ją raczej rzadko, bo to bardzo daleko. Babcia ma włosy takie krótkie, trochę słoneczkowe i jest niska. Bardzo ją kocham za wszystko. Gotuje same pyszne rzeczy. Ja najbardziej lubię ogórasy. Jak jestem u niej to czyta mi bajeczki i wychodzi na spacer, na karuzelę. Babcia lubi się stroić i malować. Nauczyła mnie robić garbuski z papieru.
 
Łukasz Leśnik PP w Rogowach
Babcia Bernatka mieszka razem z nami. Ona jest po prostu piękna! Lubię u niej siedzieć na kolankach jak oglądamy telewizję. Babcia zawsze pamięta o moich urodzinach. Kupuje mi fajne prezenty. Robi też pyszną herbatę i zupę z nudlami. Kiedyś czytałą mi bajeczki. Babcia lubi czytać gazety z taka panią na okładce.
 
Magda Glenc PP w Rogowach
Moja babcia ma na imię Jadwiga. Mieszka razem z nami w Rogowach. Włosy ma takie mieszane, jasne i ciemne. Oczy ma niebieskie i jest raczej niska. Babcia jest super. Jak idzie do sklepu to zawsze mi coś kupi. Opiekuje się mną i pomaga sprzątać. Bawi się ze mną i gra w Eurobiznes. Raczej zawsze wygrywa. Wieczorami czyta mi bajeczki. Babcia bardzo lubi pisać listy.
 
Marta Czajka PP 3 Pszów, filia w Krzyżkowicach
Babcia Krysia jest niska i ma krótkie, białe włosy. Bardzo lubi się stroić. Czasem nawet czarną kredką oczy maluje. Babcia jest dla mnie bardzo dobra i lubi mnie rozpieszczać. Pomagam jej w pracach domowych. Często układamy puzzle i nawet dziadek nam pomaga. Babcia szyje na maszynie. Jak ma wolny czas to idzie do swojej koleżanki Julki.
 
Martyna Szewc PP nr 3 Pszów
Moja babcia ma na imię Ewa. Ma krótkie, kręcone ciemne włosy i jest raczej niska. Co ja chcę to ona zawsze mi kupuje. Odwiedzam ją często. Na urodziny zawsze robi dla mnie tort truskawkowy. Chodzi ze mną na pole. Często razem robimy grilla. Babcia Ewa jest kochana, bo przyprowadza mnie do przedszkola i pilnuje moich sióstr.
 
Mateusz Franiczek PP nr 3 Pszów
Babcia Dana mieszka w Pszowie razem ze mną i moimi rodzicami. Babcia robi pyszne obiady. Najbardziej lubię kotlety z ziemniaczkami i surówką, np. z kapusty kiszonej. Jak babcia ma czas to bawi się ze mną albo gra w domino. Nauczyła mnie czytać. Lubię z nią chodzić na spacery na Ignaca. Babcia lubi czytać takie kolorowe gazety i oglądać M jak miłość. Jest bardzo wesoła i rzadko się denerwuje.
 
Ola Kowalczyk PP w Olzie
Moja babcia ma na imię Basia. Mieszka w Kobierni. To jest daleko, bo jak jedziemy do niej czasami to nam paliwa brakuje. Babcia ma psa Kropkę i pozwala mi z nią spać. Gotuje różne pyszności, np. pomidorową. Ona to chyba nawet lubi gotować. Jak jest ciepło to chodzi do ogródka i kosi tam trawę i wyciąga warzywa.
 
Paulinka Elsner PP 3 Pszów, filia w Krzyżkowicach
Moja babcia ma na imię Ela. Mieszka razem ze mną. Umie robić na drutach. Zrobiła dla mnie śliczny golf i czapeczkę. Przychodzi po mnie do przedszkola i kupuje słodycze. Czyta mi bajeczki. Babcia robi smakowite naleśniki z dżemem. Opiekuje się mną i troszczy, żeby mi było dobrze. Jak jestem chora to przynosi mi lekarstwa i nakrywa kołderką.
 
Piotr Graczyk PP w Rogowach
Moja babcia mieszka w Marklowicach, ale nie pamiętam jak ma na imię. Babcia na moje urodziny robi najpyszniejszy tort czekoladowy na świecie! W ogóle jest dla mnie bardzo dobra. Jak do niej przyjeżdżam to mi pozwala na różne rzeczy, a rodzice nie. Lubię z nią spędzać czas. Babcia gra ze mną w różne gry. Nauczyła mnie liczyć. Jest czuła i bardzo lubi mnie przytulać. To jest naprawdę fajne.
 
Zuzia Kozub PP nr 3 Pszów
Babcia Hela mieszka na ul. Małgorzaty Fornalskiej razem z nami. Babcia ma białe włosy, takie od połowy zakręcone. Ma niebieskie oczy i jest okrąglutka. Kocham ją bardzo mocno. Razem pieczemy ciasteczka. Nie bawimy się w nic, bo ona jest okropnie zajęta. Robi jakieś rzeczy, ale nie wiem dokładnie jakie. Babcia szyje na maszynie i umie robić na drutach. Jest miła i troszczy się o mnie.
 
Alina Kuczak PP Łaziska
Babcia Renia ma szare, krótkie włosy i lubi się stroić. Zwłaszcza, kiedy idzie do kościoła. Lubię jak czyta mi bajeczki i ogląda filmy dla dzieci. Babcia ma też swoje ulubione seriale, np. M jak miłość i Pierwsza miłość. Z całej naszej rodziny babcia robi najlepsze kotlety i zupy. Lubi prać i prasować. Jest dobra i nie krzyczy na nas.
 
Ania Dziwok PP 12 Wodzisław
Babcia Krysia mieszka w Czyżowicach. Pracuje, ale nie wiem gdzie. Ma szare, krótkie włosy i niebieskie oczy. Kocham ją bardzo, bo kupuje mnie i mojemu bratu słodycze, zabiera nas na spacery. Jak ma czas to bawi się z nami albo czyta bajeczki. Babcia uwielbia robić imprezy. Takie dla całej rodzinki. Przyjeżdża wtedy do niej ciocia Ula z wujkiem Mirkiem, moje kuzynki i ja z bratem i rodzicami.
 
Ania Makosz PP Gorzyce
Moja babcia mieszka razem ze mną i moimi rodzicami. Ma na imię Ania tak jak ja. Kocham ja za to, że zawsze ma dla nas czas. Babcia gotuje pyszne rzeczy. Czasem to schodzę do niej, bo u niej mi wszystko lepiej smakuje. Pomagam jej w różnych pracach domowych, np. przy myciu naczyń. Babcia nauczyła mnie liczyć od 2 do 10. No i powiem w tajemnicy, że jest śpiochem.
 
Bartosz Szymiczek PP Gorzyce
Babcia Fela mieszka w Turzy Śląskiej. Odwiedzam ją dosyć często, bo ona mnie kocha. Przytula mnie, daje buziaki. Jest dobra i wesoła. Kupuje mi kolorowanki i różne słodkości. Pozwala mi na dużo rzeczy. Bardzo lubi chodzić do swojej koleżanki, ale nie pamiętam jak ma na imię. I jeszcze lubi odpoczywać.
 
Magda Chwoła PP 6 Wodzisław
Moja babcia ma szare włosy, niebieskie oczy i trochę zmarszczek. Zawsze robi mi fajne prezenty, na przykład marzyłam o lalce Barbie i ona mi ją kupiła. Babcia jest miła i dobra. Nauczyła mnie grać w szachy. Jak tylko ma wolną chwilę to rozgrywamy mecze. Lubię z nią wycinać z gazet kolorowe zdjęcia różnych potraw i lepić ludziki z plasteliny.
 
Marek Durczok PP Łaziska
Babcia Janka ma siwe włosy, jest niska i chuda. Ja ją fest kocham. Ona zabija mi kurczaki i gotuje z nich pyszny rosół albo inne zupy. Lubię się do niej przytulać i spać na materacu. Babcia to lubi futrować kurczaki i sadzić różne warzywa w ogrodzie. Czasami jej przy tym pomagam. Tak sobie myślę, że babcia to lubi też zmywać naczynia. Babcia jest wesoła, zwłaszcza jak ja ją rozśmieszę.
 
Martyna Jordan PP 6 Wodzisław
Moja babcia mieszka w Wodzisławiu. Ma na imię Krysia. Jest miła i troskliwa. Nie ma za dużo czasu, bo pracuje w szkole. Kupuje mi różne smakołyki i zabiera do Warszawy. Tam mieszka ciocia Kasia. Z babcią jest fajnie, bo robi mi śniadania i obiady. Babcia chyba lubi sprzątać. Nawet u nas ostatnio zrobiła porządki. Jest bardzo pomocna swojej mamie. Zrobiła jej remont i przemeblowanie.
 
Martyna Różycka PP 6 Wodzisław
Babcia Jadwiga jest dla mnie bardzo dobra. Mieszka w Wodzisławiu. Kupuje mi słodycze i inne upominki. Ma dla mnie dobre serce. Jest miła i kochana. Zajmuje się mną jak mama jest w pracy. Babcia bardzo ładnie rysuje. Ostatnio nauczyła mnie robić łańcuchy na choinkę. Lubię jak czyta mi bajki i opowiada różne historie. Babcia Jadzia jest krawcową. Szyje mi różne modne ubranka.
 
Marysia Miketa PP 12 Wodzisław
Babcia Ela mieszka w Bytomiu. Ma siwe kręcone włosy i jest dość niska. Jeździmy do niej na urodziny. Często wyprawia je w restauracji. Babcia jest fajna, bo dała mi 50 złotych do paczki. Przydadzą mi się na nowe niebieskie kozaczki. Ostatnio zrobiła mi na drutach śliczne czerwono – szare skarpetki, ale jeszcze w nich nie chodziłam. Lubię jak babcia czyta mi wierszyki i bawi się ze mną.
 
Patrycja Przygoda PP Łaziska
Moja babcia mieszka w Łaziskach. Zawsze rano i wieczorem chodzi doić krowy. Ma przy tym sporo pracy. Staram się jej pomagać jak mogę. Jak babcia ma wolny czas to ogląda seriale albo piecze ciasta. Wszystkie mi smakują. Jest dla mnie bardzo dobra. Jak mama jeździła na kurs kroju i szycia to babcia się mną opiekowała. Bardzo lubię z nią zostawać.
 
Patryk Durczok PP 12 Wodzisław
Moja babcia ma na imię Ela i mieszka w Raciborzu. Staramy się często ją odwiedzać. Babcia jest na emeryturze, ale sprzedaje na targu owoce i warzywa ze swojego ogrodu. Lubię z nią chodzić na spacery, bo zabiera mnie w różne ciekawe miejsca. Babcia jest opiekuńcza. Zajmuje się teraz swoją mamą co się pośliznęła i nie umie chodzić. Jak się kąpię to nalewa mi dużo wody do wanny.
 
Weronika Klyszcz PP Gorzyce
Moja babcia ma na imię Ania i mieszka w Bełsznicy tak jak ja. Jest niska i ma czarne włosy, a oczy to chyba brązowe. Kocham ją bardzo, bo jest troskliwa i czuła. Jak jestem chora to daje mi syropek i robi miętową herbatkę. Czyta mi bajki i opowiada śmieszne historie. Piecze najpyszniejsze ciasteczka na Święta Bożego Narodzenia.