Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (284) Data wydania: 05.07.05

Radny nie chce odejść

Radny Stefan Grzybacz oskarżany o wykorzystywanie swojej pozycji do prywatnych celów nie zamierza rezygnować z funkcji członka Komisji Rewizyjnej. Od dawna domaga się tego część radnych.
Przypomnijmy, że chodzi o sprawę z 1997 r., gdy radny wygrał przetarg i w swoim zakładzie stolarskim wykonał drewnianą scenę. Miasto zapłaciło za nią ok. 8 tys. zł. Prokurator zarzucił mu wykorzystanie funkcji radnego do celów prywatnych. Wyrok brzmiał: rok w zawieszeniu na dwa lata. Stefan Grzybacz odwołał się do Sądu Okręgowego i ten 30 maja tego roku uchylił wyrok. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śl. Radny dowiedział się o tym „z drugiej ręki”, ponieważ w tym czasie przebywał w Turcji. Wyjazd do tego kraju (za pieniądze mieszkańców) zaproponował mu prezydent, którego działanie radny Grzybacz jako członek Komisji Rewizyjnej powinien kontrolować.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Ireneusz Serwotka stwierdził, że osoba, wobec której toczy się postępowanie, nie powinna sprawować takiej funkcji. Dodaje, że nie chodzi o pozbawianie radnego mandatu, bowiem nie zapadł prawomocny wyrok. Uważa jedynie, że Komisja Rewizyjna jest ciałem szczególnym, które dba o przestrzeganie prawa. Przeciwnego zdania jest sam zainteresowany. Nie złamałem prawa. Po prostu zaproponowałem dużo niższą cenę za wykonanie sceny i moja oferta została przyjęta. Nie zamierzam rezygnować z członkostwa w Komisji Rewizyjne ponieważ jestem niewinny, a do jej składu powołali mnie radni – mówi radny Grzybacz. 

Obecnie postępowanie toczy się wobec dwóch wodzisławskich radnych. Jeśli zapadnie wyrok w sprawie Stefana Grzybacza i Aleksandra Żabickiego, który jechał samochodem po pijanemu, przewodniczący Rady Miejskiej - Wacław Mandrysz rozpocznie procedurę wygaśnięcia mandatów obu panów.

(raj)