Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 52/53 (256/257) Data wydania: 21.12.04

Superbabcia

Jest o co walczyć. SUPERBABCIA  jest pierwszym z kilkunastu konkursów, do których udziału zapraszamy Was - czytelników. Ta wypowiedź o Superbabci która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Wyniki ogłosimy 25 stycznia. A jakie nagrody? Oczywiście super. Dla babci i jej najbliższej rodzinki niezapomniana wizyta w restauracji na rodzinnym SUPEROBIEDZIE. Ale to nie wszystko, przedszkole z którego pochodzić będzie zwycięzca otrzyma zabawki edukacyjne. Czym więcej smsów, tym większa szansa wygranej. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Uczestników konkursu co tydzień będziemy losowo nagradzać srebrną biżuterią. Marta Mrozek PP nr 8 w Wodzisławiu Moja babcia Marysia jest najlepsza bo jak wychodzi z domu to daje mi cukierki. Pracuje na stadionie, ale nie gra w piłkę tylko sprząta. Bardzo lubię jak mi gotuje rosół. Pyszne są też pierogi, sama pomagam je zrobić. Babcia jest też najlepsza bo mnie super gilgocze.   Dawid Salamon PP nr 8 w Wodzisławiu Kocham babcię Gienię bo mi gotuje zupę pomidorową i robi świetne naleśniki. Prowadzi mnie też do przedszkola. Mieszka ze mną w Wodzisławiu. Ona jest taka niewysoka ale świetna. Po prostu jest super. Lubię z nią przebywać, cieszę się gdy się ze mną bawi.   Ania Zięba PP nr 8 w Wodzisławiu Babcia Jadzia jest wspaniała. Kocham ją bo bardzo dobrze gotuje. Fajnie się u niej śpi. Nigdzie nie pracuje, ale bardzo dobrze sprząta. Bardzo lubię z nią wszędzie chodzić. Super robi bardzo dużo rzeczy - prawie wszystkie.   Olek ZieleźnyPP nr 1 w Pszowie Babcia Trauda kiedyś pracowała, ale ja jeszcze byłem wtedy w brzuchu u mamy. Chodzimy zawsze na spacery, do asfaltu i z powrotem. Gram z nią w „Człowieku nie irytuj się”. A babcia się nigdy nie irytuje, nie krzyczy. Chętnie bym jej serce zabawkowe podarował. Leca zawsze do niej na kotlet i zupę pomidorową.   Karolina StachurskaPP nr 1 w Pszowie Babcia Danka mieszka w Wodzisławiu. Szkoda, że nie ma auta, bo by częściej przyjeżdżała. Chętnie bym jej tikusia kupiła. Czasami przychodzi po mnie do przedszkola. Wtedy w domu pierwsze rozbieram się i lecę się przygrzać do kaloryfera, a babcia robi ciepłą herbatę. Tak mocno ją kocham, że mogę ją udusić.   Kamil JasińskiPP nr 1 w Pszowie Moja babcia Janina mieszko w Turze i mo siwe włosy. Mo też chlywik w kierym widziałem świnie i dwa byki, ale byki i świnia już nie żyją. Jak chca jajko to mi zawsze ugotuje. Kupuje mi różne rzeczy, ale ostatnio nic, bo straciła portfel. Kocham ją bardzo dużo, jak wszystkie palce.   Arek Krzyżok PP w Rogowie Mam trzy ukochane babcie - Marysię, Maryjkę i Liskę. Opowiem o babci Marysi z Raciborza. Zaglądom z nią na telewizor, bawię się z nią i gram w karty. I jak babcia powie, żebym szedł do sklepu, to pójdę. Sklep jest zaraz koło bloku, gdzie babcia mieszka. Kiedyś była nauczycielką. Gotuje mi różne dobre rzeczy i szyje ubrania, spodnie i sweter.   Dorotka Kozubek PP w Rogowie Moja babcia Bronisława ma krótkie, siwe włosy. Bardzo ją kocham, bo się ze mną bawi i gra w karty. Oglądo też ze mną terewizor. Babcia gotuje dobre obiady, moją ulubioną zupę pomidorową, a na drugie danie placki ziemniaczane. Czasem jej kupuja coś dobrego, na przykład szkloki truskawkowe.   Michał Wala PP w Rogowie Babcia Róża to moja prababcia, kiero miyszko z nami. Ona już nigdzie nie pracuje, bo jest za staro. Mo osiemdziesiąt lot i jeszcze tam pora. Kocham ją za wszystko. Kupuje mi chrupki, zabawki i opowiada bajki. Babcia gotuje mi też zupę meksykańską. To moja ulubiona. Jest w niej makaron i mięso. Jeszcze mam dwie babcie: Klarę i Magdę.   Zuzia Pająk PP w Skrzyszowie Babcia Jadzia pracuje w domu i wykonuje prace podwórkowe - karmi kurki i daje pieskowi mleko. Bardzo babcię kocham, bo jest moja babcią i robi dla mnie dużo rzeczy. Czasami gotuje dobre obiady. Najbardziej smakują mi frytki, które babcia smaży i daje do nich keczup. Babcia nie ma dużo czasu i czasami bawi się ze mną dziadek.   Szymon Oślizło PP w Skrzyszowie Babcia Nela jeszcze pracuje w Jastrzębiu, sprzedaje tam ciuchy. Mieszka w Skrzyszowie, niedaleko. Gotuje obiady i sprząta. Kocham ją, bo ze mną chodzi pasać króliki i jeszcze gotuje pysznie - buraki, rybę i ziemniaki.  Babcia najlepiej sprząta i gotuje barszcz.   Ania Leśniak PP w Skrzyszowie Babcia Tereska mieszka niedaleko, trzeba tylko trochę podejść. Pracuje, ale nie wiem co robi. W domu gotuje obiady i czasami z nią jemy. Smakuje mi zupa pomidorowa i grochówka, które babcia gotuje. Kocham babcię, bo czyta mi bajki. Najlepiej fajnie pisze w pracy, ale nie wiem co.