Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 45 (249) Data wydania: 02.11.04

Superbabcia

Jest o co walczyć. SUPERBABCIA  jest pierwszym z kilkunastu konkursów, do których udziału zapraszamy Was - czytelników. Ta wypowiedź o Superbabci która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Wyniki ogłosimy 25 stycznia. A jakie nagrody? Oczywiście super. Dla babci i jej najbliższej rodzinki niezapomniana wizyta w restauracji na rodzinnym SUPEROBIEDZIE. Ale to nie wszystko, przedszkole z którego pochodzić będzie zwycięzca otrzyma zabawki edukacyjne. Czym więcej smsów, tym większa szansa wygranej. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Uczestników konkursu co tydzień będziemy losowo nagradzać srebrną biżuterią. Paweł Gajda, PP nr 1 w Rydułtowach Niedawno moja bacia Krysaia zafarbowała sobie włosy na czerwono. Bardzo lubię grać z nią w metale i karty. Jest taka dobra z metali, że najczęściej wygrywa. W karty lubię z nią grać w wojnę i świnię. Bardzo lubię jej ciasta owocowe i jak czyta mi bajki.   Gabryś Chrószcz, PP nr 1 w Rydułtowach Moja babcia Gienia pracuje w sklepie z ciastami w Rybniku. Jak ktoś je zamówi to jedzie z nimi na rowerze lub motorze. Rower ma z przerzutkami. Do mnie też przyjeżdża na motorze, ma specjalny kask. Lubię chodzić z babcią na grzyby do lasu na Prochownię. Czytała mi niedawno Kopciuszka i smaczne bigosy gotuje.   Bronia Bizoń, PP nr 1 w Rydułtowach Babcia Marysia ma takie jasnoszare włosy. Takimi specjalnymi farbami maluje świat, tzn. na kartkach. Mnie namalowała żyrafa. Jak u niej żech je to jest tam tako fajno huśtawka i lina. Babcia poszyła mi też ubrania do lalki Andżeliki. Dzisiej babci mama bydzie robić fryzura.   Wiktor Bornikowski, PP nr 6 w Wodzisławiu Moja babcia Tereska mieszka w Krzyżowicach i jest bardzo miła. Ma ciemne włosy i jest wysoka - drugiej takiej nie ma. Robi najlepsze zupy i makaron. Kocham ją bo ładnie się uśmiecha i daje mi słodycze - dostają je też moje siostry.   Patrycja Bieniec, PP nr 6 w Wodzisławiu Babcia Truda jest bardzo fajna bo na mnie nie krzyczy i daje mi słodycze. Mieszka w Wodzisławiu na ul. Waryńskiego. Moja babcia robi mi pyszne jedzenie, szyje super spódniczki i bluzeczki. W ogóle jest super.   Kamil Drzymała, PP nr 6 w Wodzisławiu Moja babcia ma na imię Hela. Mieszka na os. XXX-lecia w Wodzisławiu. Pyszne dania to najlepsze co może od niej być. Robi takie na przykład kopytka. Zabiera mnie na spacery i nad wodę jak jest ciepło. Potrafi się kąpać w basenie, a inne babcie nie.   Natalia Wachtarczyk, PP w Gorzycach Moja babcia Janka mieszka w Gorzycach na ulicy Piaskowej. Kocham ją, bo jest dobra, bo gotuje mi placki ziemniaczane, które bardzo lubię. U nas wszyscy śpiewają. Babcia nie śpiewa, ale wszystkimi się opiekuje. Jest na emeryturze, ale kiedyś pracowała w szkole.   Klaudia Gluza, PP w Gorzycach Często jeżdżę do mojej babci Marty do Wodzisławia. Ona zawsze gotuje mi takie ciasto „murzynka”. Lubię u niej jeść ciasta, a najlepiej robi obiady, takie kluski z sosem i mięsem. Moja babcia pracuje w sklepie i sprzedaje różne rzeczy do jedzenia. Odwiedzamy ją razem z tatusiem i mamusią.   Patryk Zakrzewski, PP w Gorzycach Moja babcia Werka pomaga mi się ubrać i zrobić, jak coś chcę. Niekiedy razem się bawimy. Gotuje mi moją ulubioną zupę mlekową z płatkami. Kocham ją, bo piecze mi ciasta i mięsko przyprawia dobre. I lubię jak przychodzi po mnie do przedszkola.   Agnieszka Toman, ZSPP w Gorzyczkach Moja babcia nazywa sie Marysia i mieszka w Turzy. Kocham ją,  bo mi dawa słodycze i piecze dla mnie ciasto. A najbardziej to mi smakuje babcina zupa nuglowa. Chciałabym jej dać za to laurkę i różę. I jeszcze moja babcia szyje dla mnie najlepsze lonty, czyli takie ciuchy.   Nikola Honisz, ZSPP w Gorzyczkach Kocham moją babcię Lucię, bo ona robi dla mnie najlepsze kompoty z jabłek, czereśni i czegoś takiego zielonego, ale nie wiem, co to jest. Lubię do niej się tulać, jak mi opowiada bajki i piecze takie dobre ciasta, a moje ulubione to takie z bananami, jabłkami i ciasteczka maluśkie takie. Moja babcia pracowała kiedyś w szkole. Mieszka w Gorzycach.   Dawid Pytlik, ZSPP w Gorzyczkach Kiedy jestem smutny, babcia Genia z Olzy zawsze mnie  pociesza. Ona nie pracuje już w pracy, ale zajmuje się obiadem. Kupuje mi cukierki, szyje ubrania i skarpety i wszystkie te rzeczy mi się bardzo podobają. Moja babcia gotuje mi też ciasta na urodziny, piecze dla mnie tort i takie ciastko z bananami, które uwielbiam.