Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 40 (244) Data wydania: 28.09.04

Palce lizać!

Od kilku meczów Odra Wodzisław nie potrafiła wygrać na swoim stadionie. W końcu gospodarzom udało się „odczarować” bramkę i strzelić Lechowi Poznań niemal za jednym zamachem aż trzy gole...
Dziękujemy bardzo za wspaniałą grę: Zganiaczowi, Rockiemu, Masłowskiemu, Grzybowi i Myszorowi. Dziękujemy za wspaniałą grę całej naszej drużynie - cieszyli się po sobotnim meczu kibice Odry Wodzisław. Wodzisławska drużyna wygrała z Lechem Poznań 3:1. Dwie bramki zdobył Piotr Rocki (w 53 i 67 minucie), a jedną Wojciech Grzyb (w 57 minucie), który oprócz tego zaliczył także dwie asysty. Radość na wodzisławskim stadionie była ogromna. Piłkarzem spotkania został Wojciech Grzyb, zawodnika pochwalił nawet sam trener Ryszard Wieczorek, który raczej powściągliwie wyraża się o swoich zawodnikach. Było widać, że czuli, iż są w stanie odwrócić losy meczu i za to słowa uznania bo nie było łatwo i nie jest łatwo w Wodzisławiu. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej. Jeszcze raz dziękuję za walkę. Rzadko wyróżniam kogokolwiek, ale dzisiaj Wojtek Grzyb naprawdę zasłużył na to. Był i do przerwy tym zawodnikiem, który dogrywał, a te pił-ki po przerwie to „palce lizać” - oceniał po spotkaniu szkoleniowiec.
 
Wojciech Grzyb, piłkarz meczu:
„No nie jest to aż tak wielki sukces, żeby strzelały korki szampanów! (śmiech) Po meczu byłem tak zmęczony, że nie miałem siły świętować. Na dodatek złapał mnie skurcz w nodze. Wypiłem jedno piwo  z kolegami w szatni, na co mamy pozwolenie od trenera i pojechałem do teściów do Zawady. Co pomogło odczarować nam bramki na swoim stadionie? Myślę, że głównie dobra dyspozycja, która od dłuższego czasu była już widoczna w naszym zespole. Po prostu graliśmy dobrze i to pomogło przełamać fatum. Strzeliliśmy trzy bramki i nie było w tym ani odrobiny „czarów”, a raczej zasłużona nagroda za skuteczną grę”.
 
(izis)