Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 22 (226) Data wydania: 25.05.04

Mama lubi jak jej śpiewam

Prawdopodobnie już w przyszłym roku Przedszkole Publiczne nr 14, wchodzące w skład zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 otrzyma imię Kubusia Puchatka. „Obecnie uzupełniamy dokumentację. Mam nadzieję, że nastąpi to w połowie 2005 roku” - mówi Barbara Ferdyan-Tront, dyrektorka placówki. Pod opieką 4 pedagogów uczy się tutaj 41 dzieci. Warto zaznaczyć, że korzystają nie tylko ze standardowych zajęć, ale także uczą się bezpłatnie języka angielskiego. Dodatkowo organizowana jest rytmika. Oczywiście przedszkolaki z Zawady cyklicznie uczestniczą w imprezach organizowanych w mieście. Przed dwoma laty zajęli nawet pierwsze miejsce na Festiwalu Kultury Przedszkolnej. Są również obecni na przeglądach jasełkowych i konkursach związanych z pożegnaniem zimy.  W okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia, w przedszkolu organizowane są kiermasze, z których dochód przeznaczony jest na zakup niezbędnego wyposażenia. „Rozumiemy trudną sytuację finansową miasta, dlatego też podejmujemy różnego rodzaju akcje by sobie radzić. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał nam telewizor, a pieniądze na zakup innego sprzętu pozyskaliśmy już samodzielnie” - podkreśla dyrektorka PP 14. Należy dodać, że dzieci uczestniczą także w akcji „Góra grosza” oraz biorą udział w zbiórce makulatury i różnego rodzaju towarów dla rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia materialnego. (raj) MOJA MAMA JEST ZADOWOLONA GDY...   Karolina Skowronek Mama lubi żebym była dobra, nie wrzeszczała z bratem, bo on mnie gilgocze. Chciałabym życzyć mojej mamie dużo zdrowia i pieniążków. Ona ma bardzo ładne włosy i podoba mi się u niej dobroć.   Adaś Kafliński Mama chciałby żebym jej zaśpiewał - ona lubi jak śpiewam. Lubi też jak się grzecznie bawię, mam stówkę żołnierzyków i chcę być żołnierzem. Mama cieszy się jak ładnie jem. Jest bardzo ładna.   Donata Elsner Jak się bawię lalkami to mama jest spokojna, Denerwuje się tylko jak kota przyniosę do domu. Zrobię jej laurkę na Dzień Matki.   Patryk Glenc Moja mama lubi gotować, a na prezent chciałaby lodówkę i może kwiatki. Ona nie lubi jak biję dzieci. Byłem u Komunii Świętej i już nie będę bił.   Magda Kurzydem Mama lubi jak posprzątam pokój i jak się grzecznie bawię. Lubi gotować. Chciałabym jej dać różę. Myślę, że ona marzy też o wycieczce - może za granicę.   Patryk Balcar Jak pomagam mamie to jest zadowolona. Chodzę do sklepu po jajka i się cieszy. Dam jej kwiatki. Ona też chciałaby jechać nad morze. Mam dla niej niespodziankę - laurkę.