Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Wieści gminne

19.11.2003 00:00

LUBOMIA

  • Władze gminy przekazały używany sprzęt komputerowy Komisariatowi Policji w Gorzycach z siedzibą w Rogowie. W tym roku z budżetu gminnego zakupiono dwa nowe zestawy komputerowe, rozbudowano też sieć pomiędzy komputerami w celu usprawnienia pracy Urzędu Gminy. Stare komputery przekazano policji. Gmina Lubomia już wcześniej dofinansowywała policję - dołożono się między innymi do zakupu nowego radiowozu, wyremontowano pomieszczenia przeznaczone na posterunek.

GORZYCE

  • Podczas ostatniej sesji Rady Gminy o wsparcie swojej organizacji prosił przedstawiciel koła Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Gorzyckie koło liczy ponad 90 członków, którzy prowadzą działalność wyłącznie z własnych składek. W przyszłym roku koło obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Wśród osiągnięć gorzyckich hodowców gołębi jest m.in. udział w olimpiadach w Las Palmas i Utrechcie.
  • Mieszkańcy ul. Dworcowej starają się o przejęcie drogi przez gminę, co umożliwiłoby jej utwardzenie. Władze gminy również przychylają się do tej prośby, jednak wśród mieszkańców nie ma zgody i jedna osoba nie zgadza się na komunalizację. Gmina nie ma możliwości by zmusić ją do przekazania gruntu, tak więc nadal sytuacja jest patowa.
  • Podczas ostatniej sesji Rady Gminy zgłoszono władzom Gorzyc pomysł zatrudnienia pracownika, który dbałby o stan budynków mieszkalnych na Kolonii Fryderyk. Familoki należące kiedyś do kopalni „Marcel” w Radlinie zostały przekazane gminie. Budynki wymagają wiele prac remontowych. Wójt Krystyna Durczok stwierdziła, że zatrudnienie gospodarza budynków komunalnych byłoby trafną decyzją, ale trzeba się jeszcze nad tym problemem zastanowić - wymaga to bowiem znalezienia środków na ten cel w budżecie gminy.
  • Numer: 47 (199)
  • Data wydania: 19.11.03