Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 7 (1658) Data wydania: 13.02.24
Czytaj e-gazetę

Życie: Kropla w Morzu Wieczności

Czymże jest życie – pisał św. Pio z Pietrelciny. Kroplą wody w morzu. Jeśli człowiek tyle zabiegów czyni, aby żyć dłużej – ile czynić powinien, aby żyć wiecznie. Na ziemi istnieje tylko jedno, to jest przemijanie. W książce z opowieściami przeczytałam taką historię: Postanowiłem pomóc Bogu i próbowałem zbawić cały świat, po pewnym czasie zrozumiałem, że mi się to nie uda. Postanowiłem zbawić swój kraj, też mi się to nie udało! Postanowiłem zbawić najbliższych i to okazało się ponad moje siły! Postanowiłem wiec w końcu zbawić samego siebie. I to okazuje się najtrudniejsze.

Samo życie… które trwa wiecznie…

Małżeństwo

Do pewnego proboszcza przyszedł mężczyzna w sile wieku i poprosił o mszę św. Z okazji srebrnego jubileuszu małżeństwa. W oznaczonym dniu przywiózł na wózku swoją żonę i zaniósł ją przed ołtarz na rękach jak dziecko. Dziwny to był widok. Kobieta spostrzegła, że jej obecność zrobiła na księdzu ogromne wrażenie. Zwróciła do niego rozpromienioną ze szczęścia twarz i powiedziała: – Ksiądz zapewne dziwi się temu, co w tej chwili widzi. Już 24 lata jestem sparaliżowana. W rok po naszym ślubie stało się nieszczęście – zostałam kaleką i ciężarem dla męża. Nic nie miał ze mnie w ciągu tych 24 lat. Jednak z dumą muszę powiedzieć, że mój mąż przez te wszystkie lata był mi wierny – jak w pierwszym dniu naszego małżeństwa.

Samo życie… które trwa wiecznie…

Oddanie

20 kilometrów od Medjugorie, gdzie 7 lutego 1945 oddział komunistycznych partyzantów zatrzymał 30 franciszkanów, których zastano w klasztorze. Komuniści wrzeszczeli: „Bóg umarł! Boga nie ma! Wywlekli zakonników na dziedziniec i żądali wyrzeczenia się Jezusa oraz znieważenia rzuconego na ziemię krzyża z ołtarza. Groziła im kara śmierci. Wszyscy zakonnicy wybrali Pana Życia. Byli torturowani, a potem zostali zamordowani. Ich ciała wrzucono do wykopanego w ziemi dołu i spalono. Wszedłem do tego grobu w 2004 roku, dotykałem tych kamieni. Ale to nie był grób 30 zakonników pokonanych – ale zwycięskich. Jedne z partyzantów opowiadał: „Kiedy patrzyłem na 30 męczenników , widziałem, jak stawiali czoło śmierci, błogosławią prześladowców. Wyraźnie usłyszałem w myślach głos mojej matki i pomyślałem: „Bóg istnieje!”. Ten człowiek się nawrócił… Jego syn jest księdzem, córka zakonnicą.

Samo życie… które trwa wiecznie…

Śmierć która otwiera drzwi życiu…

W czerwcu 1939 roku o. Maksymilian tak się zwierzał jednemu ze swoich synów:” Myśmy własnością Niepokalanej. Jeżeli ONA zajmuje takie miejsce w niebie, to kim my tam będziemy? Nie ze względu na nasze zasługi, lecz dlatego, żeśmy własnością Niepokalanej…”. Minęło wiele lat od śmierci męczeńskiej o. Maksymiliana Kolbego. Zasięg jego orędownictwa wzrasta z każdym dniem. Prochy jego rzucone w cztery świata strony, rozrosły się bujnym plonem łask. Nie ma dziś chyba kraju na globie, który by nie znał „ Szaleńca Niepokalanej”. O. Maksymilian Kolbe pracuje dziś, jak przyrzekł,” obiema rękami”. Z bezdennych trzosów Łask Wszechpośredniczki czerpie bez granic.

„Gdy miałem ciało o. Kolbego wynieść z celi i drzwi otworzyłem – pisze p. Borowiec – podpadło mi, że siedział na posadzce z otwartymi oczyma. Jego ciało było czyściutkie i promieniowało. Każdemu podpadłaby ta pozycja i każdy sądziłby, że to jakiś święty. Ciała innych więźniów zastałem leżące na posadzce, zbrudzone i o zrozpaczonych rysach. Jeden Maksymilian tak wyglądał… taki przeszczęśliwy… uśmiechnięty… na posadzce w Oświęcimiu.

Samo życie… które nigdy się nie kończy.

Siostra Dolores z klasztoru Annuntiata