Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 35 (1582) Data wydania: 30.08.22
Czytaj e-gazetę

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

Siostra Dolores z klasztoru Annuntiata

W 1917 roku Matka Boża objawiła się w Fatimie trójce dzieci. Skierowała przez nie do świata orędzie. Wzywała do nawrócenia, pokuty, modlitwy– zwłaszcza codziennej modlitwy różańcowej, do ofiarowania się JEJ NIIEPOKALANEMU SERCU. Przyjęcie tych żądań Matki Bożej papież Pius XII nazwał jednym ratunkiem. W czasie kolejnych objawień Matka Najświętsza pokazała dzieciom swoje Niepokalane Serce otoczone cierniami, a następnie piekło, do którego zmierzają niezliczone rzesze grzeszników. Zapowiedziała, że jeśli ludzkość nie zmieni życia, wybuchnie nowa, jeszcze gorsza wojna światowa. Będzie głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego. Aby zapobiec tym nieszczęściom, Maryja przyrzekła, że przyjdzie ponownie, aby prosić o wynagrodzenie w pierwsze soboty miesiące. Powiedziała wtedy: „ Bóg chce wprowadzić na świecie cześć Mego Niepokalanego Serca. Tym , którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję zbawienie. Dusze te będą przez Boga kochane jak kwiaty, postawione przez Mnie dla ozdoby Jego tronu.”

Jeśli pokochamy to Niepokalane Serce -naszym całym ludzkim sercem, to nastanie pokój na świecie. Maryja powiedziała: „ Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje…”.

10 grudnia 1925 roku, gdy Łucja przebywała w Pontevedra, objawiła się jej Najświętsza Panna, a u JEJ boku w jasności Dzieciątko Jezus. Maryja położyła Łucji rękę na ramieniu i pokazała swoje Serce otoczone cierniami. Dzieciątko Jezus powiedziało: „Miej litość nad Sercem twej Najświętszej Matki, otoczonymi cierniami, którymi niewdzięczni ludzie ranią Je wciąż na nowo, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Potem Maryja dodała: „Córko moja, spójrz, Serce Moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzi przez bluźnierstwa i lekceważenie stale JE ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc … tym, którzy przez 5 kolejnych miesięcy w pierwsze soboty: odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią Różaniec i przez 15 minut towarzyszyć mi będą , rozmyślając o 15 tajemnicach różańca w intencji zadośćuczynienia”.

To objawienie nazywamy także WIELKĄ OBIETNICĄ NIEPOKALANEGO SERCA MARYI…

Dlaczego 5 sobót? Powód jest prosty: jest 5 rodzajów zniewag i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi: przeciw Niepokalanemu Poczęciu, przeciwko JEJ Dziewictwu, przeciwko Boskiemu Macierzyństwu, gdy jednocześnie nie chce się uznać JEJ za Matkę ludzi. Maryja cierpi, kiedy ludzie, którzy usiłują publicznie wpajać w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę wobec Niepokalanej Matki oraz cierpi, kiedy jest znieważana w JEJ świętych wizerunkach.

Zadośćuczynienie poruszy Miłosierdzie Boga.

Święty Ojciec Pio codziennie modlił się bardzo wiele różańców. Często powtarzał: „ Oby Maryja wyjednała ci odczucie swej świętej miłości. Oddajmy się w SERCE niebieskiej matki, jeśli chcemy dojść do dobrobytu i pokoju, i cieszyć się ich posiadaniem. Tak bym chciał mieć bardzo mocny głos, aby nim wezwać wszystkich grzeszników świata, aby kochali SERCE Maryi Dziewicy! To jednak przekracza moje możliwości. Prosiłem więc mojego kochanego Anioła Stróża, by on był łaskaw za mnie wypełnić to zadanie”. Ojciec Pio nazywał Różaniec – swoim orężem i według świadectw każdej nocy miał jego paciorki owinięte wokół ręki.

Pewna matka o niesamowity: powiada: 20 marca 2004 roku dwaj policjanci przyszli powiedzieć ,że syn Simon zginął w wypadku samochodowym. Zwróciłam się wtedy do Matki Bożej o pomoc, by ta cała bardzo tragiczna sytuacja stała się uwielbieniem Ojca i Syna i Ducha Świętego. Stałam pod Krzyżem mego syna jak Maryja, łączyłam się z nią… Efekt mojej ciągłej modlitwy był niesamowity…Maryja odebrała mi moją słabość i dała mi swa siłę, wzięła mój strach i ofiarowała mi swoje zaufanie, zabrała mi moją niepewność, a w zamian za to dała mi swoją ufność. A wszystko to za pośrednictwem Różańca Świętego. Jestem głęboko przekonana o prawdziwości słów św. Dominika :Pewnego dnia poprzez Różaniec i szkaplerz Maryja uratuje świat.” I to co powiedziała dzieciom w Fatimie:” W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje.”.