Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Most łączący Nędzę i Rudnik. Pokazano wstępną koncepcję, trwają konsultacje społeczne

10.11.2020 00:00 red

Trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy mostu nad rzeką Odrą w ciągu drogi wojewódzkiej numer 421. Prowadzi je firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. To most, który ma znów połączyć dwie gminy powiatu raciborskiego: Nędzę i Rudnik.

IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo z Wrocławia to firma, która wygrała przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach na zaprojektowanie nowego mostu łączącego dwie gminy powiatu raciborskiego. Firma z Wrocławia w partnerstwie z IDOM Consulting, Engineering, Architecture z Hiszpanii zadanie wykonuje za 2 mln 405 tys. zł (brutto). Przypomnijmy, przedmiotem inwestycji jest budowa mostu nad rzeką Odrą wraz z odcinkiem drogi łączącej ul. Młyńską w Grzegorzowicach z ul. Raciborską w Ciechowicach. W ramach zadania planowana jest również budowa rond, chodników, ścieżek rowerowych oraz dróg lokalnych, stanowiących dojazd do pól.

Na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich ukazała się informacja o trwających konsultacjach społecznych w sprawie realizowanej inwestycji. – W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do państwa, jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z wnioskiem o przedstawienie opinii, uwag, sugestii do realizowanego projektu. Otrzymane od państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia – podała w komunikacie firma z Wrocławia. Przedstawiła również materiały poglądowe z opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych. Szczegóły dot. konsultacji znajdują się pod adresem www.zdw.katowice.pl.

(mad)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę