Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Logo studentki nie zamiesza na Zamku

14.01.2020 00:00 red

Radny powiatowy Paweł Płonka „odgrzebał” wspomnienia z wiosennego posiedzenia komisji zajmującej się promocją ziemi raciborskiej i zapytał o losy logotypu oraz identyfikacji wizualnej, które sporządziła dla Zamku Piastowskiego studentka z Raciborza.

– W mojej ocenie zarówno logo, jak i przedstawiona dokumentacja były interesujące. Koszt takiego przedsięwzięcia na wolnym rynku kształtuje się w granicach ok. 18 – 20 tys. zł. Jakie działania podjęto w związku z propozycją autorki? – dociekał na sesji P. Płonka.

Starosta Grzegorz Swoboda odpowiadając radnemu wspomniał o późniejszym, lipcowym posiedzeniu tej samej komisji, gdzie radni wyrazili zgodę na opracowanie dokumentacji dla koncepcji połączenia Zamku Piastowskiego z raciborskim Muzeum. – W przedmiotowej kwestii wystosowane zostały dwa pisma do prezydenta Raciborza. Powyższa sprawa jest na etapie finalizacji podpisania umowy dotyczącej wyboru oferenta w zakresie opracowania ww. koncepcji – poinformował włodarz powiatu.

Starosta przekazał radnemu, że zamek posiada logotyp i obecnie nim powinien się posługiwać. – Wprowadzenie kolejnego logotypu spowoduje niepotrzebne zamieszanie – ocenił G. Swoboda. Nowy logotyp powinien według niego zostać wprowadzony po opracowaniu wspólnej koncepcji połączenia zamku z muzeum.

(m)

  • Numer: 2 (1445)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę