Niedziela, 24 marca 2019

imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

RSS

Strażacy mają pełne ręce roboty. Bez pomocy OSP nie daliby rady

05.02.2019 00:00 red

Komendant raciborskich strażaków Jarosław Ceglarek przyznaje, że ratowanie życia i mienia mieszkańców powiatu raciborskiego bez pomocy jednostek ochotniczej strażacy pożarnej byłoby bardzo trudne.

W minionym roku na terenie powiatu raciborskiego odnotowano 1394 zdarzenia, które wymagały interwencji strażaków. W tej liczbie zawierają się fałszywe alarmy, pożary oraz tzw. miejscowe zagrożenia. Do tej ostatniej kategorii strażacy zaliczają m.in. interwencje polegające na zabezpieczeniu miejsc wypadków drogowych, usuwaniu połamanych w trakcie wichur drzew, ratowaniu osób zatrutych tlenkiem węgla czy usuwaniu gniazd szerszeni.

Najaktywniejsze OSP

Najbardziej zapracowaną jednostką ochotniczej straży pożarnej w powiecie raciborskim jest OSP Racibórz Sudół. W minionym roku druhowie i druhny z Sudołu wyjeżdżali do akcji 141 razy. A jak jest w pozostałych gminach powiatu raciborskiego? W tabeli poniżej podajemy informację o liczbie OSP w poszczególnych gminach, liczbie wyjazdów OSP do zdarzeń o charakterze ratowniczo-gaśniczym oraz wyróżniamy najaktywniejsze jednostki OSP w każdej z gmin.

  • Numer: 6 (1390)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę