Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Jeszcze miesiąc zaczekamy na otwarcie biblioteki

09.10.2018 00:00 red

Zbliża się planowany termin zakończenia remontu raciborskiej biblioteki przy Kasprowicza 12. Kiedy otwarcie i czy czytelnicy powinni obawiać się kar za przetrzymane zbiory?

Wszystkie oddziały działające przy ul. Kasprowicza 12: Wypożyczalnia Główna, Mediateka oraz EUREKA – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zostały zamknięte dla czytelników z dniem 30 czerwca. Powodem jest generalny remont obejmujący m.in. dostosowanie pomieszczeń do osób niepełnosprawnych. – Każdego dnia odbieramy mnóstwo telefonów i mejli z zapytaniem kiedy otwarcie Kasprowicza. Nasi czytelnicy przede wszystkim tęsknią już za nowościami książkowymi i po prostu biblioteką jako miejscem, które z przyjemnością odwiedzali. Sporo osób jest także zaniepokojona karami za przetrzymanie zbiorów – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Tu bibliotekarze uspokajają – wszystkie terminy zwrotu zbiorów wypożyczonych w Wypożyczalni Głównej, Mediatece oraz EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży zostały automatycznie ustawione do 30 listopada. Nie oznacza to jednak, że na otwarcie będziemy musieli czekać aż tak długo! – Liczymy, że otwarcie biblioteki na Kasprowicza nastąpi w pierwszej połowie listopada. Do tego czasu zachęcamy do odwiedzin naszych filii bibliotecznych. – podsumowuje dyrektor MiPBP.

Pierwotnie otwarcie wyremontowanej placówki przewidywano w połowie października.

(oprac. m)

  • Numer: 41 (1373)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę