Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

OSP Jankowice. Tu dziewczyny składek nie płacą

13.03.2018 00:00 red.

50 członków liczy Ochotnicza Straż Pożarna z Jankowic. Dumą jednostki jest drużyna kobieca, licząca 8 druhen, które jednocześnie są zwolnione z rocznych opłat członkowskich. Cieszy też młodzież, której jest już 10 duszyczek. Dzięki wszechpokoleniowej reprezentacji, na ostatnich zawodach gminnych jednostka wskoczyła na podium we wszystkich kategoriach, i wszędzie zajęła drugie miejsce.

W 2013 r. OSP Jankowice świętowały 130-lecie działalności. Wtedy nikt jeszcze nie śnił, że w grudniu 2017 jednostka wymieni swój podstawowy wóz bojowy, z wysłużonego 30-letniego jelcza na stara san duo z 2006 r. z przebiegiem 6 tys. km. W trakcie zebrania sprawozdawczego, za zaangażowanie w pozyskanie stara, strażacy podziękowali swojemu sołtysowi Henrykowi Machnikowi oraz radnemu Gerardowi Hanuskowi. Poświęcenie nowego auta odbędzie się 26 maja 2018 r. Drużyna OSP Jankowice na pewno zorganizuje wtedy jakąś zabawę, bo ochotnicy dali się już poznać z podobnych inicjatyw.

Poza zawodami i festynami dużym zainteresowaniem cieszy się ich Złomiada, czyli zbiórka złomu, z której dochód przeznaczony jest na cele statutowe OSP. Podobnie ze strażacką zabawą karnawałową, która co roku ściąga tłumy. M.in. dzięki takim akcjom wyremontowano szatnie w remizie, zakupiono bramę do garażu i mundury. W najbliższych planach jednostki są dalsze, drobne remonty strażnicy, doposażanie ochotników, podtrzymywanie ducha walki na zawodach i codziennej czujności szczególne, że OSP Jankowice należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

(woj)


Zarząd OSP Jankowice

Prezes: Leszek Zawada, naczelnik: Leszek Granieczny, z–ca naczelnika: Roman Szendzielorz, sekretarz: Mirosław Jankowski, skarbnik: Jerzy Wolny, gospodarz: Tomasz Kowalski, członek: Mariusz Wolny

  • Numer: 11 (1343)
  • Data wydania: 13.03.18
Czytaj e-gazetę