Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Ekipa Trzeciaka wygrała z unitami w Bytomiu

21.11.2017 00:00 red.

Unia Racibórz rozegrała nietypowy mecz wyjazdowy. Była w nim... gospodarzem. Takie rozwiązanie wymusiło życie. Działacze z Raciborza woleli nie ryzykować kibolskiej wizyty przy Srebrnej.

W sobotę 18 listopada na stadionie w Bytomiu przy Olimpijskiej 2 rozegrano mecz XV kolejki Haiz IV ligi. Pojedynek toczył się między będącą w tym spotkaniu gospodarzem Unią Racibórz, a Bytomskim Sportem Bytom. Drużyna Jacka Trzeciaka (mieszkaniec podraciborskich Wojnowic) okazała się nieznacznie lepsza od ekipy raciborzan prowadzonej przez Piotra Haudera.

W pierwszej połowie swoją dominację wyraźnie zaznaczyli zawodnicy z Bytomia. Potwierdzili to bramkami Skrzypińskiego i Lachowskiego. Unia odpierała kolejne ataki i sama strzeliła kontaktowego gola, gdy po rzucie wolnym piłkę do siatki skierował Mizia. Bramka padła tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Drugą połowę lepiej zaczęła Unia, ale to Bytomski Sport strzelił bramkę na 3:1, a trafienie zanotował Pośpiech. Raciborska drużyna się nie poddawała i szybko nawiązała kontakt, gdy piłkę dośrodkowywaną z rzutu rożnego do bramki skierował Pientka. Piłkarze Bytomskiego wyraźnie osłabli w końcowych 30 minutach, ale Unii nie udało się wyrównać stanu rywalizacji. Unia Racibórz grająca w roli gospodarza przegrała w Bytomiu 2:3.

Unia Racibórz powinna się zmierzyć z Bytomskim Sportem (dawniej Polonia Bytom) na stadionie przy Srebrnej w Raciborzu. Jednak ze względu na kibiców drużyny z Bytomia spotkanie miałoby kategorię meczu podwyższonego ryzyka. Stadion przy Srebrnej niedawno przechodził remont i ogromnym niebezpieczeństwem byłoby wpuszczenie na obiekt kibiców drużyny przyjezdnej. Przy Srebrnej znajduje się jeszcze m.in. kostka brukowa, a raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć w jaki sposób może zostać ona wykorzystana przez kibiców, a konkretnie kiboli.

KS Unia Racibórz: Pluta – Łątkowski, Mizia, Pientka, Plewa (85. Migus) – Jędrzejewski (75. Bartoszewicz), Zapotoczny, Remień (89. Trzeciak), Chałupiński – Kapinos, Kocot.

(kozz)


Strzelcy Unii Racibórz w sezonie 2017/18:

• 5 goli: Paweł Woniakowski

• 4 gole: Sebastian Kapinos, Mateusz Kocot

• 3 gole: Bartosz Remień

• 2 gole: Marek Prusicki, Rafał Chałupiński, Marcin Mizia

• 1 gol: Mateusz Pientka, Jarosław Plewa

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę