Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kornowaccy gimnazjaliści znają się na bezpiecznym rolnictwie

20.12.2016 00:00 QLA

Gimnazjaliści z Kornowaca znaleźli się w ścisłej czołówce zwycięzców Powiatowego Konkursu „Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego”. Drużynowo, uczniowie z Gimnazjum w Kornowacu przygotowani przez Teresę Szyrę zajęli I miejsce. Indywidualnie laureatem konkursu został Łukasz Koczy, III miejsce zajął Łukasz Tomala, a VII miejsce – Kacper Śliwa.

Najlepsi z najlepszych – jak określił laureatów eliminacji szkolnych szef referatu ochrony środowiska i rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu Krzysztof Sporny – spotkali się na Zamku Piastowskim, by zmierzyć się w sprawdzianie wiedzy zorganizowanym już po raz 9. przez KRUS wspólnie z raciborskim Starostwem Powiatowym, Państwową Inspekcją Pracy oraz Śląską Izbą Rolniczą. Do konkursu przystąpiło 42 gimnazjalistów z 14 gimnazjów powiatu raciborskiego.

Młodzież musiała rozwiązać testy z czterdziestoma pytaniami, a o zwycięstwie, zarówno indywidualnym, jak i zespołowym, decydowały posiadane wiadomości oraz czas poświęcony na wybór właściwych odpowiedzi.

Konkurs na zamku oficjalnie otworzył starosta raciborski Ryszard Winiarski. – Z rolnictwem związany jestem od 27 lat, dlatego cieszę się, że powstała taka inicjatywa. Kiedyś wiele działań w rolnictwie prowadzonych było w sposób niekontrolowany. Dziś każde zdarzenie i każdy wypadek jest rejestrowany i wiemy co dzieje się w gospodarstwach. Dlatego bardzo nam zależy, aby to rolnictwo na terenie powiatu raciborskiego było jak najbezpieczniejsze – powiedział.

Obok zwycięzców z Kornowaca, na II miejscu uplasowało się Gimnazjum w Krzanowicach a na III miejscu – Gimnazjum w Rudniku. Indywidualnie zdobyli: II miejsce – Szymon Plura z G. w Krzanowicach, IV miejsce – Natalia Kretek z G. w Krzanowicach, V miejsce – Szymon Grygarczyk z G. w Chałupkach, VI miejsce – Kamila Szryt z G. w Kuźni Raciborskiej, VIII miejsce – Kinga Zisch z G. w Bieńkowicach, IX miejsce – Sandra Gajda z G. w Krzanowicach, X miejsce – Viktoria Krettek z G. w Grzegorzowicach, XI miejsce – Szymon Zarenkiewicz z G. w Rudach. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

W przerwie na podsumowywania wyników odbył się pokaz pierwszej pomocy, przygotowany przez ratownika medycznego Bartosza Ceremugę, a spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Zamku Piastowskiego.

(ewa)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę