środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Bojanowskie jasełka zachwyciły jak nigdy

20.12.2016 00:00 QLA

Choć Józef z Maryją mieli ledwie po parę lat to wcielający się w ich role Adam z Julią zebrali gromkie brawa od licznej publiczności. W domu kultury przedszkole wystawiło opowieść o narodzinach Jezusa.

Nie dla wszystkich chętnych znalazły się miejsca siedzące – taką popularnością cieszyły się bojanowskie Jasełka. Dotąd prezentowano je w kościele, więc umiejscowienie przedstawienia w domu kultury było nowością. 10 grudnia zaprezentowały je dzieci pod opieką Magdaleny Szulc i Joanny Krupy. Muzyczną oprawę biblijnej historii zapewniła Róża Buchcik. Tańczyły anioły, biegały owieczki, dary składali trzej królowie. Spektakl trwał prawie godzinę i co rusz przerywały go oklaski zebranych. Na koniec zatańczyły jeszcze dziewczyny przygotowane przez Aleksandrę Kempę oraz zaśpiewano pastorałki (Wiktoria Sławik i Weronika Zgrzendek).

Ze znakomitej frekwencji zadowolony był sołtys Norbert Zacharzowski. – To był dobry rok jeśli chodzi o imprezowanie w Bojanowie. Jasełka są kolejnym wydarzeniem kulturalnym we wsi. Zaczęliśmy świętem strażaków w maju, potem były dożynki gminne i festyn parafialny. Zamykamy obfity 2016 rok – cieszył się sołtys.

(m)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę