Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Duży Kaliber: Ciało w dywanie

22.11.2016 00:00 PRA

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach szukają sprawców niewyjaśnionego morderstwa, który w latach 90. zbulwersował mieszkańców regionu. Chodzi o zawinięte w dywan zwłoki mieszkanki Jastrzębia Zdroju.

Wszystko zaczęło się od poszukiwań. Zimą 1990 roku policjanci z Jastrzębia przyjęli zawiadomienie o zaginięciu Heleny Grzymały. Tak też początkowo traktowano te sprawę. Kobiety szukano przez blisko dziesięć lat. Sprawa tkwiła w martwym punkcie. Nagle 10 listopada 2000 roku podczas prac w pobliżu lodowiska w Jastrzębiu Zdroju, pomiędzy osiedlem Zdrój a osiedlem Chrobrego, odkopano zwłoki kobiety. Okazało się, że są to szczątki Heleny Grzymały. Ciało było zawinięte w dywan, który dodatkowo przewiązany był drutem.

Policjanci prowadzący śledztwo ustalili, że zabójstwa dokonano najprawdopodobniej 2 marca 1990 roku. Następnie ciało w dywanie zostało przeniesione w inne miejsce i zakopane. Udało się ustalić, że doszło do tego około tydzień po zabójstwie.

Policjanci szukają świadków, którzy na początku marca 1990 roku widzieli jednego lub dwóch mężczyzn, niosących w godzinach nocnych, prawdopodobnie między północą a czwartą rano, przedmiot przypominający dywan. Mężczyźni mogli być pijani. Mogli nieść ze sobą łopatę. Policjanci liczą na to, że zabójcy mogli być widziani przez taksówkarzy lub wracających z pracy górników.

(acz)

  • Numer: 47 (1277)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę