Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Kuźnia ma najnowszy komisariat policji w regionie

03.11.2015 00:00 red

Nowa placówka lśni blaskiem i w niczym nie przypomina poprzedniego budynku

– Komfort dla policjantów jest bardzo duży, mogą korzystać z sali do gimnastyki, a więc będą na pewno wysportowani. Mają teraz ciepło i ładnie. Mam nadzieję, że będą mieli też ochotę wyjść czasami z tego komfortu – powiedział śmiejąc się burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha podczas uroczystości otwarcia nowego komisariatu w piątek 30 października.

Remont trwał blisko dwa lata. Prace objęły między innymi: termoizolację piwnic, ocieplanie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno– kanalizacyjnej. Wyremontowano również wejście do budynku. Całość pochłonęła blisko milion złotych.

– Mamy teraz bezpieczeństwo na najwyższym standardzie i myślę, że chłopakom należał się taki posterunek za pracę. Jak widać policjanta to widać siłę bezpieczeństwa państwa, a w Kuźni Raciborskiej będzie się teraz prezentować jak najlepiej. Chcielibyśmy ten standard utrzymać, chodzi również o jakość pracy policjantów. Warunki komfortowe w jakich pracują, przełożą się na poprawę wizerunku. Urząd wygospodarował 30 tysięcy złotych na ten cel plus dofinansowania do samochodów i do sprzętu z którego korzystają – skomentował burmistrz.

(kozz)

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę