Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – część 2

08.09.2015 00:00 red

Bieżący materiał zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o piłkarzach, którzy dokonali zmiany barw klubowych w drużynach z raciborskiej i rybnickiej A klasy.

A klasa

(Podokręg Racibórz)

KS Stal Kuźnia Raciborska

Przybyli: Rafał Żymełka (Unia Racibórz – z drużyny juniorów), Mateusz Szymczyk (wolny zawodnik), Grzegorz Kazimierz i Tomasz Jacek (wznowili treningi), Krzysztof Szabałowski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Denis Kocur (Nędza).

LKS Chałupki

Przybyli: Adrian Rduch (Inter Krostoszowice), Szymon Kędzia (Zabełków), Robert Rycka (Zabełków – z drużyny juniorów), Łukasz Janeta, Paweł Jurek i Paweł Zając (wolni zawodnicy), Rafał Fila (wznowił treningi).

Ubyli: Mateusz Besz (Wypoczynek Buków), Łukasz Szewczyk (Olza Godów), Kamil Ćwik, Paweł Maciąg, Michał Cholewa i Adrian Szryt (Zabełków).

LKS Tworków

Przybyli: Adam Jachimowicz (trener), Stefan Pawlik (Bieńkowice), Szymon Grud (Unia Racibórz – z drużyny juniorów), Paweł Skowyra (wznowił treningi), Demirhan Cimen i Marek Świrzewski (z drużyny rezerw).

Ubyli: Roman Kaczor (trener), Paweł Paprocki (Naprzód Syrynia), Andrzej Kłosok (Wypoczynek Buków), Bogusław Drobny (Kornowac), Dawid Fryt (wyjazd za granicę), Szymon Łopocz (wyjazd na studia).

LKS Czarni Nowa Wieś

Przybyli: Tomasz Zdziebło i Jarosław Gawlas (Naprzód Rydułtowy), Andrzej Błatoń (Polonia Marklowice), Martin Sobeczko (Pstrążna), Przemysław Skrzeczowski (wolny zawodnik).

Ubyli: Przemysław Kuczera (Naprzód Rydułtowy).

LKS Czarni Gorzyce

Przybyli: Rafał Ganita (Unia Turza Śląska), Rafał Tront (Przyszłość Rogów), Marek Mnich (Olszynka Olza), Rafał Piprek, Bartosz Nowikowski i Radosław Winsławski (wolni zawodnicy), Marcin Szymon i Rafał Wala (wznowili treningi), Jakub Kłosek, Mariusz Płaczek, Rafał Cyrulik i Mateusz Bojarski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Bartosz Ochyj i Szymon Nikel (Górnik Pszów), Patryk Panic (Krzyżanowice), Jacek Bażan (Naprzód Borucin), Sławomir Bugla (Naprzód Krzyżkowice), Daniel Burzyński, Krzysztof Tanżyna i Przemysław Kuczok (Unia Turza Śląska II).

LKS Raszczyce

Przybyli: Roman Kowalczyk (trener), Rafał Fojcik (Unia Racibórz), Denis Gruszka (Buk Rudy), Tomasz Derkowski (Kornowac), Szymon Trzeciakowski i Bartosz Trębacz (Ikar Racibórz), Dawid Kozdęba (Unia Racibórz – z drużyny juniorów), Michał Marcol (wznowił treningi).

Ubyli: Leszek Mańka (trener), Artur Daszek (Górnik Pszów), Dariusz Pawłowski (Start Mszana), Krzysztof Złoczowski i Paweł Karczewski (Brzezie), Adrian Kornas (Zgoda Zawada Książęca), Robert Perlic (zakończył grę), Franciszek Długosz (nie wznowił treningów).

KS 1905 Krzanowice

Przybyli: Józef Teresiak (trener), Dariusz Stanke, Adrian Kostka, Szymon Pośpiech i Eryk Woźniak (z drużyny juniorów).

Ubyli: Grzegorz Wojtas (trener), Krzysztof Otlik (Wojnowice), Rafał Jenderka (Pietraszyn).

LKS Brzezie

Przybyli: Sławomir Pytlik (Rafako Racibórz), Aleksander Goralczyk (Naprzód Syrynia), Krzysztof Złoczowski i Paweł Karczewski (Raszczyce), Michał Goralczyk (Kokoszyce), Mateusz Stawinoga (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marcin Pocialik (Polonia Bydgoszcz), Mateusz Karbowniczek (Start Pietrowice Wielkie), Łukasz Leks (wyjazd za granicę), Andrzej Krupa (kontuzja), Tomasz Kupiec (nie wznowił treningów).

LKS Studzienna

Przybyli: Marek Pikuła (trener), Artur Witeczek (Owsiszcze), Mateusz Pientka i Adam Kiełtyka (Pawłów), Damian Grabowski (wolny zawodnik), Michael Psota i Robert Gurk (z drużyny juniorów).

Ubyli: Adam Kubica (trener), Dawid Kubica i Kamil Kubica (Wicher Wilchwy).

LKS Owsiszcze

Przybyli: Mateusz Fas, Maciej Furtok i Kamil Tlon (Silesia Lubomia – z drużyny juniorów), Michał Warzeszka (Zabełków – z drużyny juniorów), Mateusz Reżny (wolny zawodnik), Rafał Gawlik i Patryk Stuchły (wznowili treningi).

Ubyli: Artur Witeczek (Studzienna), Marcin Biela i Łukasz Wochnik (nie wznowili treningów).

LKS Cyprzanów

Przybyli: Mateusz Winkler (Start Pietrowice Wielkie), Łukasz Burdzik (wychowanek).

Ubyli: Seweryn Strachota (Markowice), Paweł Daniel (Pietraszyn), Łukasz Wojtyna i Patryk Robenek (kontuzje), Wilhelm Chory (zakończył grę), Artur Pączko, Tomasz Figurniak i Rafał Spata (nie wznowili treningów).

LKS Buk Rudy

Przybyli: Beniamin Miera (trener), Łukasz Wenglorz (Jedność Jejkowice), Przemysław Humski (Jedność Grabownia-Golejów), Jakub Kazanecki i Arkadiusz Gaszka (Zwonowice), Patrycjusz Selamendra i Dawid Towarnicki (wznowili treningi), Szymon Kalemba, Mateusz Cisek i Robert Waloszczyk (z drużyny juniorów).

Ubyli: Waldemar Kowol (trener), Denis Gruszka (Raszczyce), Mateusz Czernij (Polonia Niewiadom), Karol Zniszczoł (Jedność Grabownia-Golejów), Adam Pietrek, Jacek Kęsik i Piotr Zieliński (Naprzód Ujazd Niezdrowice), Bartłomiej Barton (kontuzja).

LKS Wypoczynek Buków

Przybyli: Szymon Grzybek (Silesia Lubomia), Andrzej Kłosok (Tworków), Mateusz Besz (Chałupki), Piotr Polnik (Silesia Lubomia – z drużyny juniorów), Kamil Sobol (Naprzód Syrynia – z drużyny juniorów), Grzegorz Tomala i Mateusz Lazar (wolni zawodnicy).

Ubyli: Szymon Mrozek (Silesia Lubomia), Szymon Sobol i Szymon Kura (nie wznowili treningów).

LKS Start Pietrowice Wielkie

Przybyli: Mateusz Stebel (Ocice Racibórz), Mateusz Burakowski i Dominik Skowronek (Pawłów), Mateusz Karbowniczek (Brzezie).

Ubyli: Dawid Węgrzyn (Naprzód Borucin), Mateusz Winkler (Cyprzanów).

LKS STRZELEC Rzuchów

Przybyli: Mateusz Wilczek (Górnik Boguszowice), Piotr Niedźwiecki (Zryw Bąków), Krzysztof Primus i Łukasz Glenc (wznowili treningi).

Ubyli: Mateusz Iwaniuk (Naprzód Zawada), Dawid Maciuga (wyjazd na studia), Andrzej Mandrysz, Michał Gazda i Marcin Maciuga (nie wznowili treningów).

LKS Ocice Racibórz

Przybyli: Konrad Fedyn (Racławia Racławice Śląskie), Grzegorz Borys (Wicher Płonia Racibórz), Jan Hopko i Marek Pyka (wznowili treningi), Denis Mikołajec i Przemysław Karbownik (z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Stebel (Start Pietrowice Wielkie), Adrian Klimanek (Markowice).

A klasa

(Podokręg Rybnik)

KS Górnik Boguszowice

Przybyli: Arkadiusz Szymura (Rymer Rybnik), Rafał Przybyszewski (Krzyżanowice), Robert Dudek (Zameczek Czernica), Dawid Niestroj (Radziejów-Popielów), Robert Peterko (Sygnały Gotartowice), Piotr Janas (Czerwionka), Marcin Skoczylas (wolny zawodnik), Jakub Dola (wznowił treningi).

Ubyli: Mateusz Wilczek (Strzelec Rzuchów), Piotr Stanek (kontuzja), Krzysztof Pakura (nie wznowił treningów).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Jacek Drapacz (Bełk), Mariusz Horny (Gwarek Ornontowice), Maciej Stopa (Wilki Wilcza), Rafał Krypczyk i Marek Holona (Rymer Rybnik), Rafał Adamkowski (Fortuna Wyry), Mariusz Gorzawski i Paweł Faber (Bełk II), Mateusz Rapacz (Piast Leszczyny), Adrian Zabłocki (wolny zawodnik).

Ubyli: Krzysztof Polonius i Grzegorz Cuber (Rymer Rybnik), Szymon Wawrzonkowski (Borowik Szczejkowice), Michał Konkol (Kamień), Leszek Szejka i Karol Tkocz (Bełk II), Andrzej Hanak, Miron Michniewski, Daniel Ceremuga i Artur Gładysz (nie wznowili treningów).

MKS Czerwionka

Przybyli: Mateusz Widera (Concordia Knurów), Karol Michalski (Wilki Wilcza), Krzysztof Świątecki (Silesia Lubomia), Michał Wowra (Ruch Stanowice), Szymon Podlasiak, Marek Śmietana, Łukasz Fojcik i Dawid Nadolski (MOSiR Czerwionka), Grzegorz Naporowski i Daniel Witkowski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Piotr Janas (Górnik Boguszowice), Przemysław Bysiec i Adrian Kasprzyk (nie wznowili treningów).

LKS Start Mszana

Przybyli: Łukasz Wuwer i Mateusz Marek (Gwiazda Skrzyszów), Dariusz Pawłowski (Raszczyce), Robert Skiba (Radziejów-Popielów), Daniel Cichy (Rój), Daniel Gołucki i Krzysztof Styrnol (z drużyny juniorów).

Ubyli: Przemysław Adamiec (Zuch Orzepowice), Tomasz Krzyształa (wyjazd za granicę), Rafał Grzegoszczyk (nie wznowił treningów).

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

Przybyli: Ireneusz Gabrysiak (trener), Mirosław Pawlusiński i Dawid Skrzyszowski (Unia Turza Śląska), Remigiusz Wróblewski (Forteca Świerklany), Maciej Kocztorz, Bartłomiej Socha i Tomasz Zieliński (Silesia Lubomia), Dawid Bednarek (Wicher Wilchwy), Mateusz Cywka (wznowił treningi), Bartosz Drózd, Piotr Szuścik, Radosław Pradelok, Łukasz Nitka, Bartosz Piprek, Kamil Nowakowski, Mateusz Oczkowski, Bartosz Pawelec, Mateusz Przeliorz, Aleksander Dembowy, Marek Krawczyk, Seweryn Buczkowski, Dawid Nepelski i Kewin Paszek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Adam Burakiewicz i Patyk Ochwat (Naprzód Zawada).

MKS 32 Radziejów-Popielów

Przybyli: Piotr Zmarzły (trener), Paweł Wilczewski (Krupiński Suszec), Wojciech Sałek (Rymer Rybnik), Damian Krzyżok (Polonia Marklowice), Konrad Cieśla (Gołkowice), Sebastian Krystman i Szymon Weideman (Dąb Gaszowice), Krzysztof Michna (Zameczek Czernica), Filip Bukowiec (Sygnały Gotartowice), Łukasz Sobala (Polonia Niewiadom), Artur Wyrwich (Orzeł Palowice), Mateusz Szewczyk, Bartłomiej Surma i Adam Serwotka (Orzeł Jankowice), Przemysław Piechaczek (ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Michał Moczygemba (wolny zawodnik).

Ubyli: Krzysztof Jurczyk (trener), Rafał Pokorny i Szymon Cichecki (Naprzód Syrynia), Michał Herman (Zuch Orzepowice), Marek Powiecko (Górnik Pszów), Robert Skiba (Start Mszana), Dawid Niestroj (Górnik Boguszowice), Nicholas Kurowiec (Polonia Niewiadom), Kamil Gawlyta, Bronisław Kłosek i Sebastian Urbaś (Lyski), Kamil Gruszkiewicz (Borowik Szczejkowice), Artur Świerczyński i Piotr Kucharzewski (Ruch Stanowice), Sebastian Wiśniewski (Żar Szeroka), Andrzej Basik, Kamil Mazur, Mateusz Migacz, Rafał Wasiak, Tomasz Szewczyk, Szymon Gorczyca i Mateusz Forajter (nie wznowili treningów).

KS Polonia Niewiadom

Przybyli: Jacek Porwoł (Zameczek Czernica), Nicholas Kurowiec (Radziejów-Popielów), Mateusz Czernij (Buk Rudy), Wiktor Olejnik (Jedność Rogoźna), Rafał Herda (Skrbeńsko), Robert Mika, Marcin Krzysztoszek i Wojciech Szewczyk (wolni zawodnicy), Robert Gaszka, Łukasz Bobrzyk, Adam Cuber, Dominik Pieter, Rafał Szulik, Dawid Mika i Ariel Kołek (wznowili treningi).

Ubyli: Łukasz Sobala (Radziejów-Popielów), Patryk Romanowski (Górnik Radlin), Szymon Śmieja (ROW Rybnik – do drużyny juniorów), Łukasz Górniak, Marcin Jaromin, Dawid Babińczuk i Artur Kopka (nie wznowili treningów).

LKS  Baranowice

Przybyli: Dawid Skotniczny, Wojciech Zdziebło, Łukasz Koperski, Tomasz Kowalski i Arkadiusz Grzyb (Jedność Rogoźna), Szymon Pawlas (Rój), Mateusz Biela (Borowik Szczejkowice), Krzysztof Bury (Woszczyce).

Ubyli: Artur Kolon i Łukasz Tokarski (kontuzje).

KS Górnik Radlin

Przybyli: Łukasz Prozner (Carbo Gliwice), Patryk Romanowski (Polonia Niewiadom), Dawid Sachs (Zgoda Zawada Książęca), Daniel Chyczewski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Kacper Karczmarzyk (wyjazd na studia), Marcin Plura (kontuzja).

LKS Płomień Ochojec

Przybyli: Łukasz Bennek (Jedność Grabownia-Golejów), Kamil Tlałka, Marcin Mazurek i Arystydes Pachucy (wznowił treningi).

Ubyli: Daniel Bernacki (kontuzja), Jacek Bernacki (zakończył grę).

LKS Zryw Jastrzębie-Bzie

Przybyli: Piotr Jędrysik (Strażak Pielgrzymowice), Rafał Rejbicz (Płomień Połomia), Mikołaj Zoremba i Kacper Krawczyk (MOSiR Jastrzębie), Adam Wrzask (wolny zawodnik), Bartłomiej Karwot (wznowił treningi), Michał Cięciała (z drużyny juniorów).

Ubyli: nikt.

KS Wicher Wilchwy

Przybyli: Tomasz Palasz (Naprzód Czyżowice), Arkadiusz Robenek (Krzyżanowice), Dawid Kubica i Kamil Kubica (Studzienna), Roman Rogowski (Naprzód Krzyżkowice), Dawid Radomski (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów).

Ubyli: Kamil Kotkowski (Polonia Łaziska), Krzysztof Piełka (Jedność Jejkowice), Bartosz Kanafek (Gwiazda Skrzyszów), Dawid Bednarek (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Cyprian Dziwoki (Pstrążna), Przemysław Salamon (Jedność Rogoźna), Dawid Politowicz (APN Odra Sp. z o.o.), Grzegorz Gładysiak (zakończył grę).

GKS Pierwszy Chwałowice

Przybyli: Mateusz Mitręga (Zuch Orzepowice), Robert Świerczyna, Michał Gabryś i Adrian Babina (wznowili treningi).

Ubyli: Mateusz Babina, Mateusz Dziurowicz, Bartosz Jakubowski, Tomasz Mitręga i Kamil Spleśniały (Jedność Rogoźna).

LKS Dąb Dębieńsko

Przybyli: Kamil Machulik, Kamil Rasek i Kamil Musiałowicz (z drużyny juniorów).

Ubyli: Grzegorz Kaczmarczyk (Sokół Orzesze), Paweł Tomecki i Kamil Ambrożkiewicz (Gwarek Ornontowice II), Przemysław Bartoszek (wyjazd za granicę).

KS Płomień Połomia

Przybyli: Dariusz Fizek (trener), Szymon Kasprzak (Gołkowice), Adam Brzyszkowski (Pruchna), Dawid Ucher, Daniel Bielaczek i Dawid Zoń (Rój), Patryk Pielesz (wznowił treningi), Wojciech Brzoza i Marek Szymik (z drużyny juniorów).

Ubyli: Witold Wawrzyczek (trener), Szymon Pękała (Forteca Świerklany), Łukasz Herok i Łukasz Kusztal (Rymer Rybnik), Marcin Antończyk (Polonia Marklowice), Rafał Rejbicz (Zryw Jastrzębie-Bzie), Mateusz Skowron (Strażak Pielgrzymowice), Damian Adamczak (nie wznowił treningów).

MKS Żory

Przybyli: Łukasz Koczuba (Jedność Rogoźna), Michał Ryguła, Marcin Adamczyk i Maciej Kwiatkowski (wolni zawodnicy), Jakub Kapusta i Dawid Guziuk (z drużyny juniorów).

Ubyli: Grzegorz Tide (Unia Turza Śląska), Dawid Buchalik (Polonia Łaziska), Patryk Kajzerek i Bartosz Kurpiński (wyjazd za granicę).

KS Sygnały Gotartowice

Przybyli: Aleksander Stajer (Zuch Orzepowice), Marcin Rek (Górki Śląskie), Paweł Seretiuk, Kamil Pałka, Łukasz Kuciej, Daniel Lubszczyk, Marcin Hulim i Tomasz Hulim (Rój), Adrian Syrek (ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Łukasz Koźliński (wolny zawodnik).

Ubyli: Leszek Romański (Forteca Świerklany), Robert Peterko (Górnik Boguszowice), Filip Bukowiec (Radziejów-Popielów), Grzegorz Krzyżowski (Ruch Stanowice), Michał Los (Bełk II), Rafał Tomas (kontuzja), Michał Chmiel i Szymon Malina (nie wznowili treningów).

LKS Jedność Rogoźna

Przybyli: Marcin Lewandowski (trener), Mateusz Babina, Mateusz Dziurowicz, Bartosz Jakubowski, Tomasz Mitręga i Kamil Spleśniały (Pierwszy Chwałowice), Przemysław Salamon (Wicher Wilchwy), Łukasz Morgała (Jedność Grabownia-Golejów), Marcin Sawicki (Kleszczów), Sebastian Leśniewski i Patryk Getka (Rój – z drużyny juniorów), Mariusz Szczesny i Marcin Szczesny (wolni zawodnicy), Mateusz Buchta, Grzegorz Gruszczyk, Dominik Kobus i Dawid Knapik (z drużyny juniorów).

Ubyli: Grzegorz Kacprzak (trener), Łukasz Koczuba (Żory), Dawid Skotniczny, Wojciech Zdziebło, Łukasz Koperski, Tomasz Kowalski i Arkadiusz Grzyb (Baranowice), Wiktor Olejnik (Polonia Niewiadom), Karol Krosny (Rowień), Marcin Bańka, Rafał Koperski, Norman Winiarski i Paweł Blaut (Orzeł Palowice), Marcin Ploch (Orzeł Jankowice), Ireneusz Szczotka i Marcin Kielbratowski (nie wznowili treningów).

Uwaga! W przyszłym tygodniu ukaże się KARUZELA TRANSFEROWA – część 3, która zawierać będzie zmiany kadrowe drużyn grających w raciborskiej i rybnickiej B klasie.

(ak)

  • Numer: 36 (1216)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę