Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Inne kultury, te same dzieci

26.11.2013 00:00 red

Brzeźnica razem dla rozwoju

Brzeźnica. 19 listopada cała Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy żyła finałem ogólnopolskiego projektu salezjan „Razem dla rozwoju”. Inicjatywa miała na celu przybliżenie uczniom innych krajów i kultur, pokazanie jak żyją dzieci na innych kontynentach, jednocześnie wskazując, że pomimo różnic kulturowych wszyscy są tacy sami. Wszystkie dzieci z brzeźnickiej szkoły przez trzy miesiące tworzyły prace plastyczne, pisały listy, przygotowywały wystawy.  Wszystko o swoich rówieśnikach z innych szerokości geograficznych. W akcję zaangażowało się całe grono pedagogiczne szkoły. – Podczas zajęć o innych kulturach dzieci dziwiły się, że np. w krajach Azji zamiast do szkoły idzie się do pracy i nie przestrzega się praw dziecka – wyjaśnia Maria Koloch, katechetka i główna koordynatorka salezjańskiego projektu w Brzeźnicy.  

19 listopada wszyscy uczniowie z Brzeźnicy przygotowali prezentacje multimedialną, przedstawienia w oryginalnych strojach z Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Zaproszeni na to wydarzenie rodzice podziwiali również wystawę prac plastycznych oraz przedmiotów pochodzących z tych kontynentów.

Cały projekt weźmie udział w ogólnopolskim konkursie, w którym Brzeźnica zmierzy się z innymi szkołami w Polsce. Do wygrania wycieczka. Uczniom z naszego powiatu życzymy powodzenia.

(woj)

  • Numer: 48 (1124)
  • Data wydania: 26.11.13