Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Wzrosną ceny za ścieki o 5 procent

26.11.2013 00:00 red

Rada miejska Krzanowic ponownie uchwaliła taryfy za odbiór ścieków. Poprzednia uchwała została unieważniona przez nadzór prawny wojewody z powodu braku opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Krzanowice. W nowej uchwale wprowadzono podział na trzy grupy odbiorców usługi i dokonano zmian w taryfach. Propozycję przedłużenia taryf z roku poprzedniego zastąpiono podwyżką o 5 proc. w przypadku dostawców indywidualnych. 

– Dla naszego zakładu podwyżka da około 5 tys. zł, co nie ma zasadniczego znaczenia dla jego funkcjonowania – wyjaśnił Henryk Kandziora kierownik miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Dodał, że nowe taryfy skonstruowano właśnie po uwagach nadzoru prawnego i UOKiK.

Kierownik omówił w skrócie funkcjonowanie oczyszczalni, której przepustowość wynosi 200 m sześć na dobę. Urządzenie wykorzystuje się jednak w 30 procentach. Osad produkowany przez oczyszczalnię może być wykorzystywany w rolnictwie m.in. do rekultywacji gruntów na cele nierolne.

(woj)Stawki (z podatkiem VAT) za odprowadzenie ścieków obowiązujące do 24 października 2014 r.

Gospodarstwa indywidualne, przyłączone do kanalizacji: 1,06 zł (było 1 zł) za 1 m sześc.,

Dostawcy beczkowozami: 4,09 zł za 1 m sześc.

Dostawcy niepodłączeni do kanalizacji, dokonujący zrzutu ścieków ze zbiorników bezodpływowych, posiadający umowę z ZGK: 1 zł za 1 m sześc.

  • Numer: 48 (1124)
  • Data wydania: 26.11.13