Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 32 (1108) Data wydania: 06.08.13

Pomysł na wakacje w Oborze

Sonda nowin

Ewa Bem, 41 lat, mieszkanka Rydułtów

Jest tu kilku ratowników, którzy ciągle obserwują, co się dzieje w basenie więc czuję się bezpiecznie. Lubię pływać i opalać się. Czasem też gram w siatkówkę plażową. Niestety, rzadko można mnie tu spotkać z powodu pracy. Na basen zawsze zabieram swojskie kanapki, bo wtedy wiem, co jem.

Nikol Holubek, 14 lat, Gimnazjum Dwujęzyczne w Raciborzu, mieszkanka Ocic oraz Simona Mruzek, 15 lat, Gimnazjum nr 5 w Raciborzu, mieszkanka Ocic

Przyjeżdżamy tu, aby się opalać i grać w siatkówkę. Jesteśmy tu dosyć często, bo co tydzień. Oczywiście, jak jest ładna pogoda. Zazwyczaj jemy owoce, które bierzemy z domu. Czasem coś kupimy w bufecie na terenie basenu. A jeżeli chodzi o strój, to nie korzystamy z blogów modowych i czasopism. Strój musi się nam spodobać. Zazwyczaj radzimy się siebie nawzajem.

Maja Maksym, 20 lat, absolwentka technikum, mieszkanka Raciborza

Basen, to jedyna rozrywka w te wakacje, ponieważ w tym roku zostaję w Raciborzu i będę pracować w zakładzie ,,Mieszko”. Jest porządek, ale uważam, że basen jest za mały na tak sporą liczbę osób korzystających z niego. Nie podoba mi się również to, że ludzie palą na terenie basenu, bo zazwyczaj jestem tu z młodszą siostrą Emilią i przeszkadza mi ten dym, który leci nie tylko na moją siostrę, ale również na inne dzieci. Nie chcemy być biernymi palaczami.

Jan Kołodziejczyk, lat 74, raaciborzanin

Jestem tutaj dopiero drugi dzień z wnukami, ale jest miło. To nie jest mój jedyny sposób na spędzanie wolnego czasu. Staram się żyć zdrowo i aktywnie. Często chodzę na spacery i jeżdżę na rowerze. Na urlop z reguły co dwa lata, na dwa tygodnie lub miesiąc czasu jadę do mojego syna do Hiszpanii lub do drugiego syna do Anglii. A pomiędzy tym, pozwalam sobie na pobyt w sanatorium, w którym odpoczywam i regeneruję siły. Uważam, że cena biletu na basen dla osób poniżej 15. roku życia powinna być niższa, symboliczna i przede wszystkim powinien tu być plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Obok Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu jest namiastka tego. W Hiszpanii place zabaw są doskonałe. Posiadają rozrywkę dla dzieci oraz dla dorosłych w postaci urządzeń do ćwiczeń. Uważam, że powinniśmy dążyć do tego, aby nasze dzieci również miały taki standard.

Daria Lipień, pracownica bufetu na basenie w Oborze, 19 lat, uczennica ZSE w Raciborzu

Ludzie najczęściej kupują lody oraz hamburgery. Za każdym razem jak jest ładna pogoda, mamy długie kolejki. Na basen przyjeżdża dużo osiedlowych klubów, przez co wzrasta liczba kupujących. Na szczęście krótko się czeka na jedzenie, bo około pięciu minut.