Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 22 (1046) Data wydania: 29.05.12

Przestrzegają 11 przykazania: dotrzymuj słowa

Kierownik USC Katarzyna Kalus przyznała, że marzy o wytrwaniu w szczęśliwym małżeństwie tyle co jubilaci.

6 par małżeńskich uczciło 50 rocznicę swego ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Pałac Ślubów odwiedził też prezydent miasta Mirosław Lenk.

Emilia i Jerzy Hajduczkowie. Aktualnie zamieszkują w Markowicach. Poznali się w drodze do pracy. Jeździli tym samym pociągiem, ona do PGR, on na kopalnię. Posiadają 3 dzieci, 3 wnucząt i z niecierpliwością czekają na prawnuków.

Teresa i Józef Gortolowie. Ich ślub odbył się w październiku, w poniedziałek, pogodny dzień. To była miłość od pierwszego wejrzenia, na zebraniu w zakładzie. Obaj pracowali w Ślązaku. – Miałem ciężki wybór, bo zatrudniony byłem w przedsiębiorstwie gdzie pracowało 250 dziewcząt, a musiałem jedną wybrać. I tak ślepy los trafił – mówi uradowany pan Józef. Wybranka pochodzi z Przemyśla. Obecnie jubilaci zamieszkują na Starej Wsi. Doczekali się 2 dzieci i 4 wnuków oraz 3 prawnuków.

Helena i Gerard Grzonkowie. Zasłużony raciborski piłkarz i trener swoją żonę poznał w Nysie. Przeniósł się tam z II–ligowej wówczas Unii Racibórz do występującej w III lidze Poloni Nysa. – Przychodziło na mecze dużo kibiców, w tym wiele dziewcząt. Wpadła mi w oko taka fajna dziewczyna. Pochodziła z Katowic. Zacząłem kręcić z nią aż się rozkręciło – wspomina pan Gerard. Ślub wzięli w katedrze. W dzień weselny pan młody musiał zagrać mecz. Goście weselni o tym nie wiedzieli, dopiero następnego dnia przeczytali w gazecie, że strzelił gola. Para może się pochwalić 3 dzieci (2 córki i syn). – Trzeba się rozumieć, ale nie ustępować we wszystkim. Żona musiała się przyzwyczaić do mojej pracy, bo po zakończeniu piłkarskiej kariery trenowałem prawie wszystkie wiejskie kluby w okolicy i późno wracałem do domu – podsumowuje małżonek.

Maria i Bernard Świenci. Sąsiedzi prezydenta Lenka z Ocic. Jubilatka pochodzi z Pawłowa. Męża poznała na ślubie jego kuzynki. Miała wtedy 16 lat, po raz pierwszy ścięła dziewczęce warkocze. Ślub wzięli we wrześniu przy pięknej pogodzie. Wychowali 4 dzieci, 2 synów i 2 córki. Mają aż 12 wnuków. Tęsknią za dziećmi, które wyjechały do Niemiec. On był stolarzem, pracował długie lata w RPB. Ona szyła garnitury w pietrowickiej Jedności. Recepta na długowieczny związek? –Dużo pracować razem. My szliśmy na pole po fajrancie i ta praca nas jednoczyła. Nie było czasu na wczasy – uśmiechają się.

Janina i Eugeniusz Kuczerowie. Ona pochodzi z Namysłowa, tam trafił do służby wojskowej jej przyszły mąż, raciborzanin z Brzezia. Pobrali się w mieście pani Janiny. We wrześniu 1962 roku przeprowadzili się do Raciborza. Tu dochowali się 2 dzieci, 3 wnucząt i 1 prawnuczki, która właśnie skończyła 8 miesięcy.

Maria i Franciszek Kikomberowie. Pozanali się w Samborze (okolice Lwowa), gdzie dorastali razem. Po wojnie jako repatrianci trafili do Raciborza i tu się pobrali. Mąż pracował jako mechanik w miejscowym PKS, żona zatrudniła się w produkującym słodycze Ślązaku. Mają 3 dzieci i 5 wnucząt.