Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wieści gminne

08.11.2011 00:00 przy

Wieści gminne

Do subregionu

Nędza. Radny Henryk Postawka zainteresował się czy gmina Nędza będzie członkiem Subregionu Zachodniego. Wójt Anna Iskała zapowiedziała, że na najbliższą sesję przygotuje uchwałę o wstąpieniu gminy do subregionu.

Martinstag i 200 rogali

Krzyżanowice. 3 listopada ulicami wioski przeszedł pochód ku czci św. Marcina. W roli świętego wystąpiła Joanna Matuszek na kucu Gaga, którego użyczył Oswald Krupa. DFK Krzyżanowice rozdało uczestnikom 200 rogali i napoje.

Dni Skupienia

Kobyla. 13 listopada, w parafii Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 13.00 – informują salezjanie z Kobyli z proboszczem Edwardem Lisowskim na czele.

Zobowiązanie firmy

Bojanów, wojnowice. Do połowy listopada mają się zakończyć prace firmy budowlanej, która zniszczyła nawierzchnię drogi łączącej Bojanów z Wojnowicami – poinformował zastępca burmistrza Krzanowic Andrzej Jelonek.

Dziękuję za pomoc

Górki Śl. Jan Francus, radny gminy Nedza, podczas sesji rady gminy podziękował swoim sąsiadom Andrzejowi Bugdolowi, Krystianowi Matuszkowi, Rafałowi Chyle oraz Jerzemu Góreckiemu za czyn społeczny. Bezinteresowna pomoc dotyczyła wymiany podkładów kolejowych w okolicach tunelu kolejowego w Górkach Śląskich.

Inkaso bez zmian

Rudnik. Wójt Alojzy Pieruszka poinformował radnych gminy, że wysokość inkasa za pobór podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości od osób fizycznych oraz opłaty za posiadanie psa wynosi obecnie 5 proc. od pobranych kwot. Wójt proponuje pozostawienie tych proporcji bez zmian. Radni przyjęłi propozycję wójta bez uwag.

Pismo z Kędzierzyna-Koźla

Powiat. Do gmin naszego powiatu trafiło pismo z rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Sąsiedzi proszą o poparcie apelu do premiera i rządu w sprawie opracowania programu sytematycznego pogłębiania rzeki Odry. Apel podjęty jako uchwała ma też trafić do posłów z naszego regionu.

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11