Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 30 (1002) Data wydania: 26.07.11

PiS liczy na takie stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Dobro ojczyzny” obchodziło 14 lipca dwulecie istnienia.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Strzesze. Wszyscy przemawiający chwalili prężną działalność „Dobra ojczyzny”. Nowa szefowa raciborskiego PiS-u Małgorzata Lenart w swoim wystąpieniu przekonywała, że ruch ten jest dla PiS dużym koalicjantem.

– Liczymy na takie stowarzyszenia – dodała. Radny Sejmiku Województwa Śląskiego z listy PiS Czesław Sobierajski rozdał zebranym nowy tekst „Roty” nazywanej od tej pory przez członków „Dobra ojczyzny” – „Rotą Śląską”. Na kartce, oprócz Roty zamieszczony był tekst autorstwa Czesława Sobierajskiego oraz Tadeusza Galisza, argumentujący sprzeciw wobec RAŚ-u.  Zaproszeni goście otrzymali również listy z apelem do rządu RP dotyczącym obrony wsi i rolnictwa w czasie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej oraz sprzeciwu wobec wdrażania pakietu klimatyczno-energetycznego UE, pod którymi zbierane były podpisy. 

Józef Sadowski – prezes „Dobra ojczyzny”

Sądzę że to stowarzyszenie było odpowiedzią na potrzeby społeczne. Kiedy przyjechałem do Raciborza słyszałem głosy niezadowolenia spowodowane tamtejszą władzą. Nie chciałem należeć do grona tych płaczków, którzy tylko narzekają. Stwierdziłem, że jeżeli jest źle to należy zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Okazało się że jest wielu ludzi, którzy myślą tak samo. Udało nam się stworzyć organizację liczącą około 40 członków. W najbliższym czasie chcielibyśmy ponownie rozpocząć współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Zbliżają się wybory, tym bardziej jest wskazane szukanie koalicjantów.

Józef Kastelik – wiceprezes Stowarzyszenia „Dobro ojczyzny”

Liczba członków naszego stowarzyszenia waha się w granicach 50 – 60. Z tego aktywnych jest około 20%. Uważamy, że jest to dobry wynik. Staramy się działać na terenie miasta i utrzymywać poprawne  kontakty z gospodarzami. List gratulacyjny pana prezydenta znaczy, że jesteśmy zauważeni i wrośliśmy w pejzaż tego miasta. Bardzo pomaga nam prezydent Lenk. Każdy z członków ma poglądy polityczne i nie da się ukryć, że większość z nich kieruje swoje sympatie w stronę PiS-u. Mieliśmy rożne relacje z PiS-em. Może chcieliśmy za dużo? Teraz powinno się to zmienić. Życzylibyśmy sobie tego. 

Czesław Sobierajski – radny PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego

Rok ten jest szczególny dla nas, ponieważ jest to rok powstań śląskich. W roku tym czcimy naszych bohaterskich powstańców walczących o powrót Śląska do Macierzy. Problem Ruchu Autonomii Śląska to nie jest łatwa sprawa. Ja, chyba jako jedyny podjąłem  pewną walkę z RAŚ-iem. Konkretnie z Jerzym Gorzelikiem. Nie ma sejmiku, na początku którego nie poruszałbym tego tematu.

Bogumił wrona – Forum Miłośników Ziemi Wodzisławskiej 

Myślę, że my – Ślązacy wiemy kim jesteśmy. Nam nie jest potrzebna opcja polityczna, ponieważ jesteśmy korzeniami związani ze Śląskiem. Uważam, że Polsce nie jest potrzebna autonomia administracyjna, ale gospodarcza. Jeżeli kopalnie na Śląsku zostaną zlikwidowane to nie będziemy mieli z czego żyć. Udało nam się dzięki działaniom w sejmiku śląskim storpedować program rozwoju dla województwa śląskiego dotyczący budowy mikro elektrowni jądrowych.  Jestem zdziwiony tym, że niektórzy posłowie na Śląsku twierdzą, że jest nam potrzebna energia jądrowa, skoro mamy tak bogate źródła geotermalne.  

Wojciech Kowalczyk