Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

W skrócie - powiat raciborski

10.08.2010 00:00 red

Parking przy piętnastce
Trwa budowa zatoki parkingowej na odcinku od wjazdu przy Szkole Podstawowej nr 15 do ul. Szczęśliwej. Zadanie za ponad 157 tys. wykonuje firma Novum Inwest. Powstaną tu miejsca postojowe dla 38 pojazdów. Ułożony zostanie nowy chodnik oraz wybudowana ścieżka rowerowa. Koniec inwestycji zaplanowano po wakacjach.

Festiwal dla chrześcijan
XIX Raciborski Festiwal Piosenki Religijnej „Spotkałem Pana” odbędzie się od 10 do 12 września 2010 r. 11 września przeprowadzony zostanie konkurs piosenki, gdzie dla laureata przewidziano 2000 zł. Mogą się zgłaszać wykonawcy preferujący wartości chrześcijańskie. Organizatorem festiwalu jest Duszpasterstwo Młodzieży miasta Racibórz, a imprezę wspierają finansowo oba miejscowe samorządy.

Rowerzyści zyskają nowe trasy
Za 1,2 mln euro magistrat zbuduje blisko 8 km nowych ścieżek rowerowych po wałach przeciwpowodziowych. Pobiegną od mostu przy ul. Gliwickiej do jazu przy fabryce Rafako oraz w centrum miasta na odcinku od skrzyżowania ulic Kościuszki – Eichendorffa do placu Konstytucji 3 Maja oraz do parkingu przy Rafako. Inwestycja realizowana będzie dwuetapowo. Na budowę ścieżek urząd pozyskał unijną dotację.

Prezydent chwali Sudół
Po wizytacji remontu przedszkola (m.in. wymieniono tam okna, za pieniądze z magistratu) w dzielnicy Mirosław Lenk był pod wrażeniem działalności stowarzyszenia, prowadzącego miejscowe przedszkole. – Dzięki swemu rozwojowi bronią przyszłości SP 6 – przyznaje prezydent Raciborza.

Emeryci jadą na wycieczkę
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Raciborza zaprasza zainteresowanych na wycieczkę do Olkusza i Rabsztyna. To wyjazd przesunięty z terminu majowego. Nastąpi 21 września. Wszelkie informacje w tej sprawie można uzyskać w biurze związku we wtorki, środy i czwartki w godz. od 9.00 do 12.00

Walczyli z komarami
Na prośbę Śląskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego podajemy, że inicjatorem i koordynatorem akcji zmniejszania populacji komarów na terenach popowodziowych w województwie był Wojewódzki Inspektor Weterynarii.

Ulicę Eichendorffa zrobią w 2011
„Bajpas” remontu ulicy 1 Maja – ulicę Eichendorffa do skrzyżowania z Opawską wraz z budową ronda przy nowym osiedlu – magistrat zamierza zgłosić do programu rządowego „schetynówek”. – Mamy na to czas do października, ale wniosek jest już praktycznie gotowy. Chcemy pozyskać tu jako partnera powiat raciborski, podobnie jak było z remontem ul. Brzeskiej – wyjaśnia prezydent Mirosław Lenk.

Rynek pracy w powiecie
Z 2643 do 2582 osób spadła w lipcu liczba bezrobotnych na Raciborszczyźnie. – Te kilkadziesiąt osób to nie jakiś szczególny ruch na rynku pracy. Część z nich się wypisała, wyjeżdżając do prac sezonowych za granicę – ocenia kierownik PUP w Raciborzu Krystyna Krupa.

Miłośnicy promują malarza
Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej kontynuuje cykl wystaw artystów, prezentowanych w swojej siedzibie przy ul. Długiej. 17 sierpnia zaprasza na prezentację prac malarskich Cezarego Marka. Będzie ją można zwiedzać od godz. 17.00. Przypomnijmy, że to rok jubileuszowy dla TMZR, które m.in. posadziło z tej okazji platan w centrum miasta.

Władza w mechaniku
Starosta raciborski rozpocznie nowy rok szkolny w swoich placówkach 1 września w Zespole Szkół Mechanicznych, gdzie dokona oficjalnego otwarcia zbudowanej tu w tym roku sali gimnastycznej. 

Nędza weszła do Studziennej
Pierwszą część termomodernizacji sali gimnastycznej w Studziennej – wymianę stolarki okiennej, docieplenie ścian metodą lekką mokrą oraz malowanie elewacji – wykona w dzielnicy firma z Nędzy: Usługi Ogólnobudowlane „Dorbud”. Miasto zapłaci jej 234 397,70 zł brutto. Do przetargu na zadanie magistratu przystąpiło 11 firm. Najwięcej z nich chciała „Moja” z Kietrza – o ponad 100 tys. zł więcej niż zwycięzca.

Wypromują ścieżki
Centrum Promocji i Usług „Tim Media” z Katowic wykona na zlecenie magistratu materiały promocyjne oraz przeprowadzi działania informacyjne, dotyczące zadania p.n. Ścieżka rowerowa Racibórz–Krzyżanowice–Chotebuz wzdłuż rzek Olza i Odra. Zrobi to za ponad 19,2 tys. zł.

Maja będzie podłączona
Przedsiębiorstwo „Instal–Tech K&D” z Raciborza za 48 772,88 zł brutto wykona podłączenie do kanalizacji budynku Centrum Matki z Dzieckiem „Maja” w Raciborzu przy ul. Sempołowskiej 5. Firma wygrała przetarg na zadanie magistratu pokonując Borbud z Raciborza, Instbud z Rud oraz firmę Wod-rur Mariana Glenca.

Krzyżek w stolicy
Gotowy jest wstępny raport z wykonania unijnego zadania budowy kanalizacji w dzielnicach miasta. Do stolicy zabiera go wiceprezydent Wojciech Krzyżek, który jedzie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Dąbrowa ociepli RCRON
Firma ,,Nor–Bud” Norberta Dorockiego z Dąbrowy Górniczej zajmie się remontem i dociepleniem dachu Raciborskiego Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za 101 792,43 zł brutto. Konkurencja do tego zlecenia magistratu była duża, starało się o niego aż 11 firm. Najdrożej swe usługi wycenił raciborski „Jan–Bud” Jana Szczotki, na ponad 176 tys. zł.

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10