Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

W skrócie - powiat raciborski

20.01.2009 00:00

Prezydent wyjdzie do ludzi
W pierwszym kwartale tego roku prezydent chce spotkać się z mieszkańcami dzielnic, by przybliżyć im założenia tegorocznego budżetu miasta. – To drugi w historii budżet na ponad 200 milionów złotych, wcześniejsze były nawet na 80 – tłumaczy M. Lenk. Wkrótce powstanie wykaz spotkań z prezydentem.

Plany KIK
Klub Inteligencji Katolickiej zapowiada wkrótce spotkania z księdzem Markiem Lisem, specjalistą ds. mediów, wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego oraz duchownym, który zajmuje się tematyką sekt. KIK zaprosi również starostę i posła na doroczną wizytę. – Umożliwiamy katolikom zapoznawanie się ze społeczną nauką kościoła – mówi szef KIK Krystian Niewrzoł.

Fundacja szpitalowi
13 stycznia Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu rozliczyła efekty zbiórki na terenie szpitala. Od 17 listopada do 31 grudnia uzyskano 132,17 zł, 0,30 euro oraz 0,62 grama złota. Zbiórkę przeprowadzono bezkosztowo. Zebrane środki przeznaczone będą na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla lecznicy.

Obóz dla dwóch
Radny Łukasz Kocur poprosił starostę, by rozeznał możliwości zorganizowania wspólnego obozu młodzieżowego z powiatem monachijskim, w którym gościła jesienią delegacja radnych. Zdaniem rajcy, Niemcy są gotowi zapewnić nocleg i wyżywienie gościom z Raciborszczyzny.

Stypendia porządkowe
Mieszkańcy powiatu osiągający wybitne wyniki sportowe będą otrzymywać ze starostwa stypendia. Powiat reguluje system przyznawania nagród najlepszym sportowcom w formie stosownej uchwały. Wcześniej okazyjnie wyróżniał m.in. pływaczkę Katarzynę Dulian czy lekkoatletę Artura Nogę.

Głodni wiedzy
Radnych powiatu interesują zagraniczne wyjazdy szkoleniowe i chcieliby, aby starostwo poszukało zewnętrznych funduszy na ten cel. – Dla urzędników czy samorządowców takich programów unijnych nie ma – wyjaśnił Adam Hajduk.

Ściągną wiceministra
Radny Ryszard Winiarski wspólnie z posłem Henrykiem Siedlaczkiem starają się o organizację w lutym wizyty wiceministra rolnictwa w Raciborzu. Jednym z tematów rozmów byłaby przyszłość biogazowni w powiecie.

Wczasy dla emerytów...
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje wycieczkę do kopalni Węgla w Zabrzu i Muzeum Chleba w Radzionkowie 25 marca, a wiosną wczasy: w Świnoujściu w terminie 4-14 kwietnia i w Bardzie w Kotlinie Kłodzkiej od 16 do 23 kwietnia. Zapisy od 3 lutego w kołach oraz zarządzie rejonowym przy ul. Staszica 27, tel. 032 415 25 55.

... i inwalidów wojennych
Raciborski oddział Związku Inwalidów Wojennych RP przyjmuje przy ul. Staszica 12/1 zgłoszenia na wczasy: w Bardzie Śląskim w Kotlinie Kłodzkiej na turnusy od 30 stycznia do 2 lutego, 16-23 kwietnia i w Świnoujściu w terminach od 21 marca do 3 kwietnia oraz od 4 do 14 kwietnia. W cenie m.in. : przewóz autokarem, zakwaterowanie, opieka lekarska,
3 posiłki dziennie.

Starosta promotorem przeprawy
14 stycznia starosta Adam Hajduk spotkał się z dyrektorami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Tematem rozmów była budowa przeprawy mostowej przez Odrę – Ciechowice-Grzegorzowice. Wypracowano trzy koncepcje, które w tym roku zostaną wstępnie opracowane pod względem technicznym oraz kosztowym.

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09