Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (865) Data wydania: 11.11.08

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Grupa Plastusie z Przedszkola w Nędzy

  • Wiktoria Smołka
    Moja babcia jest zawsze uśmiechnięta, ma na imię Urszula. Jeszcze mam babcie w Stanicy, Raszczycach i Czernicy. Babcia Urszula mieszka ze mną. Chodzi do pracy w Raciborzu. Jak przyjdzie, to niekiedy pije kawę. Chodzę z nią na spacerki, na koniki. Zawsze mi gotuje obiadki – kluski, mi też smakują od niej zupki. Bardzo mnie kocha, ja ją też najmocno.
  • Kamil Bochenek
    Babcię Dankę z Jejkowic często odwiedzam. Bawię się z nią w gry, babcia wygrywa. Ma czerwone włosy, nie pracuje, gotuje najlepiej nudle. Sprząta i ja też, wycieram schody. Babcia ma ogródek, a w nim ogórki, fasolki, pomidory. Ma też kolorowe kwiatki. Lubi jeździć na rowerze, a ja z nią. Chodzimy też na grzyby.
  • Roksana Paź
    Babcia Trauta mieszka z nami. Ma niebieskie oczy i brązowe włosy. Jest na emeryturze. Zmywa, a ja jej pomagam, sprzątam, odkurzam kurze, myję z babcią okna. Mama, jak jej myję naczynia, to daje mi czekoladę, ale babcia nie ma tyle naczyń. Lubi patrzeć na sąd i tok, a ja z nią. Chodzimy na spacery, ale rzadko.

Przedszkole w Ciechowicach

  • Michał Gzuk
    Opowiem o omie Marice, a mam jeszcze omę Fridę z Łęga. Oma Marika ma siwe oczy, włosy też. Chodzi w stroju kuchennym w kropki. Jest na rencie. Jak braknie jedzenia, to jeździ do Raciborza, kupuje mi też zabawki. Opa się ze mną bawi, ale teraz nie umie, bo spadł z wału i z babcią się bawię autami.
  • Julia Stanek
    Mam omę Agnieszkę z Turza i omę Ritę. Mieszkam z omą Ritą. Ona ma krótkie brązowe włosy i jest mała. Warzy obiad, najlepiej grzyby, myje po obiedzie, chodzi kurom dać jeść. Potem patrzy na telewizor, na „Modę na sukces”. Koloruje ze mną i pilnuje mnie, jak mama jest w robocie.
  • Michaela Wallach
    Mam dwie babcie – omę Helgę i omę Dorę. Oma Helga ma czarne włosy, jest niska. Jest cały czas w domu, sprząta, obiad gotuje, np. jajko, czyta też gazety. Bawimy się razem w gry, pomagam jej sprzątać. Kocham ją, bo mi gotuje obiad. Kupuje mi też kolorowanki i słodycze. Oma Helga mieszka w Raciborzu.

Przedszkole w Zawadzie Książęcej

  • Milena Piechula
    Mam dwie babcie – Adelę i Sławę. Oma Adela mieszka na dole, a ja na górze. Ma okulary, gra ze mną w karty i robi mi fryzurkę. Jak jest zmęczona, to idzie spać. Chodzimy do kapliczki na spacer i grać w karty. Oma Adela jest wesoła i lubi żartować. To moja prababcia. Oma Sława gotuje obiad i coś nam kupuje. Jest młodsza od omy Adeli.
  • Ania Ładak
    Moja oma nazywa się Urszula. Mieszkam z nią. Gotuje nam obiad, zupę, kotleciki. Pracuje – myje w kościele. Przychodzi ze mną do przedszkola i niekiedy po mnie przyjdzie. Myłam kiedyś z nią naczynia. Oma kopie w ogródku i lubi zawsze się pospać. Niekiedy posiedzi przy telewizorze, ogląda „Jaka to melodia?”. Kocham ją za to, że ze mną jest.
  • Marta Brauner
    Mam dwie babcie. Jedna jest w Niemcach. To oma Angela, opowiem o niej. Ona niekiedy jak przyjedzie, to kopie, podlewa kwiatki, gotuje obiad, niekiedy sprząta, dawa kurom jeść i idzie zbierać jajka, a ja z nią. Niekiedy idziemy na spacer, oma nie chce iść daleko, to idziemy ku studni i nazot. Kocham ją, bo niekiedy śpię z omą, a ona czyta mi bajki.

Grupa Żabek z Przedszkola w Pietrowicach Wielkich

  • Yunonah Piwowarczyk
    Mam dwie babcie, Marysię i Wiesię. Pierwsza jest dosyć mała, ma czarne, krótkie włosy, takie do golfa. Zajmuje się ogrodem i małym pieskiem. Maluję z nią. Uwielbiam jej naleśniki i kisiel. Babcia Wiesia jest duża, chuda i ma blond włosy.
  • Dominik Gunerka
    Mam bacię Anę. Mieszka w Pietrowicach Wielkich. Kiedyś gdzieś pomagała przy warzywach. Jest trochę starsza. W piłkę ze mną grywa. Gotuje pyszne kluski, rolady i kaszkę. Życzę jej samolotu, słonczka w chmurkach i kwiatków.
  • Natalka Jakubowska
    Mam dwie babcie. Są duże, okulary noszą, chociaż jedna chyba nie nosi. Ubierają i spódnice i spodnie. Lubię, jak gotują mi rosołek. Bawię się z nimi w chowanego. Chodzę z nimi na spacery. Życzę im, żeby były zdrowe i szczęśliwe.

Grupa Motylków z Przedszkola w Pietrowicach Wielkich

  • Piotruś Kosela
    U mnie jest dużo babci. Ela mieszka blisko, a 2 – Milka i Magda, daleko. I jest jeszcze babcia Teresa. Ela jest już duża, bo urodziła moją mamę. Bawię się z nią w zabawy i berka. Robi mi zupkę i wafelki z dżemem. Życzę jej dużo prezentów i sto lat.
  • Dominika Ducka
    Mam 2 babcie: Anię i Halinę, oraz prababcię. Babcia Ania jest mała. Bawię się z nią w berka lub ganianego. Gotuje gołąbki i zupę pomidorową. Życzę jej, by szybko zrobili jej okna w domu.
  • Kinga Krawczyk
    Dwie babcie Wiesia i Danka są u mnie. Wiesia jest duża, ma ciemne włosy, nosi okulary. Ma zwierzątka. Lubię, jak robi mi chrusty, zupę pomidorową i ciastka. Chciałabym jej podarować pieska. Babcia Danka gotuje zupę ogórkową.

Dzieci z filii pietrowickiego przedszkola w Cyprzanowie

  • Jakub Broda
    Moje babcie to: Bronia, Inga i Ela. Z Bronią z Bielska gram w remika, z Ingą jestem najczęściej, prowadzi mnie do niej dziadziuś, a Ela mieszka w Katowicach. Inga przyrządza ziemniaki z mięsem i pomidorową z makaronem. Oglądam z nią telewizję.
  • Julia Mielnik
    Babcia Kornelia mieszka ze mną na dole. Włosy ma jak blondynka, a oczy niebieskie. Lubię rybki smażone oraz zupki z chrupiącym makaronem, które mi robi na obiadek. Bawię się z nią lalkami. Życzę jej, by nie musiała sprzątać.
  • Martyna Wittek
    Mam bacie Stefcię i Halinę. Są duże, noszą okulary i kolorowe bluzki. Włosy mają w ciemnym kolorze. Częstują mnie plackami i jabłuszkami. Pomagam im w grabieniu liści, nie bawię się raczej z nimi. Życzę im dużo zdrowia.

Grupa Jabłuszka z Przedszkola w Nędzy

  • Patrycja Paszenda
    Mam dwie babcie – Margotę i Rożę. Opowiem o babci Róży. Jest wesoła, gotuje mi zupę, placki. Bawi się ze mną w chowanego. Pomagam jej gotować, a ona cieszy się, że jej pomagam. Ma kwiaty. Ogląda telewizję, filmy. Mieszka daleko, w Rydułtowach, ale często ją odwiedzam. Kupuje mi ubranka. 
  • Edytka Kądzikiewicz
    Babcia Usia ma brązowe włosy, brązowe oczy. Odbiera telefony w jakiejś kopalni. Jak wraca z kopalni, to śpi, bo wraca rano. Bawi się ze mną czasami lalkami, czesze mi włosy i gotuje placki. Lubi rozwiązywać krzyżówki i oglądać telewizję. Mieszka koło nas. Jeździmy na zakupy i babcia bardzo często kupuje mi jakieś drobnostki, słodycze.
  • Alan Żółtański
    Babcia jest niska, ma krótkie ciemne włosy i ubiera się elegancko. Jest na emeryturze, gotuje pyszne obiadki, np. pierogi. Chodzimy na spacery, jeździmy na zakupy, babcia lubi jeździć autem i szyć. Oglądamy razem „M jak miłość”, przyprowadza mnie też do przedszkola. Babcia jest fajna i dobra. Ma 60 lat.