Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 42 (861) Data wydania: 14.10.08

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej gr. 1

Julia Nosiadek
Babcia Danka mieszka w Kuźni. Ma czarne, krótkie włosy, czarne oczy, jest niska i pali papierosy. Pracuje – sprząta w klatce. Często ją odwiedzam. Bawię się, a babcia gotuje mamie obiad. Najlepiej robi zupę pomidorową i gołąbki. Najbardziej ją kocham za to, że mi wszystko kupuje. Fajne buty mi kupiła i króliczka.

Kacper Rybczyński
Lubię z babcią wychodzić na dwór, na rower. Nazywa się Krysia i mieszka na Rudzie. Nie chodzi do pracy, bo dziadek chodzi. Ma czarne włosy i oczy, i ma 13 lat. Lubi się ze mną bawić w chowanego i ganianego. Gotuje mi gołąbki. Lubi mieć małe pieski, ma dwa, i kotka. Kocham ją za to, że kupuje mi coś słodkiego i batony.

Mateusz Rakoczy
Moja babcia Teresa lubi krzyżówki. Robi nam herbatę i gotuje różne rzeczy: ziemniaki, niekiedy gołąbki. Ma 60 lat, krótkie włosy czarne, elegancko się ubiera. Chodzę z nią na spacery i zakupy. Jak się bawimy z bratem w chowanego, to babcia mu podpowiada. Babcia mieszka na Rynku w Kuźni. Jest mamą mojej mamy.

Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej gr. 2

Wiktoria Żybort
Moja babcia nazywa się Ala, ale tak naprawdę Halina. Jest na emeryturze i mieszka ze mną. Lubi mieć małe kotki, a nie lubi psów. Lubi też filmy „M jak miłość” i „Na Wspólnej”. Ma brązowe włosy, loki, krótkie, a oczy zapomniałam jakie, chyba niebieskie. Kocham ją, bo mi kupiła spodnie z różowym paskiem z serduszkami.

Maja Świerk
Babcia nazywa się Marysia. Najbardziej lubi chodzić na zakupy. Jak idzie na targ, to kupuje mi bluzki, zabawki. Lubi czytać gazety, oglądać telewizję i robić ciasto, i wtedy jej pomagam. Jak nie pozwoli mi pomagać, to bawię się lalkami albo idę na dwór. Babcia ma brązowe włosy i oczy. Chodzi na działkę z moim tatą, a my z kuzynką pomagamy.

Bartek Łagosz
Mogę opowiedzieć o babci Lidce. Ma brązowe włosy i jasnoniebieskie oczy. Chodzi do pracy do kiosku. Najbardziej lubi miłosne filmy. Jak się budzę, to mnie odbiera i bierze do siebie do domu. Robi mi obiadki i śniadanko. Chodzimy na spacerki, czyta sobie, a jak poczyta, to idzie się przespać, a ja po cichu oglądam sobie bajki. Czasem kłóci się z moją mamą.

Przedszkole w Budziskach

Magda Wyżgoł
Babcia Maria pojechała do Holandii. Ubiera się w białą bluzkę i czarne galoty. Ostatnio przywiozła mi z Holandii misia-pysia. Bawi się ze mną lalkami i farbą. Ona maluje ścianę farbami, a ja na papierze. Jeżdżę też z mamą i babcią na zakupy. Kocham babcię, bo na mnie nie ryczy.

Sonia Maciejska
Babcia Regina jest z Bierawy. Jest niska, ma żółte włosy i elegancko się ubiera. Chodzi do pracy do szpitalów robić obiady. Często do niej jeżdżę, bawimy się misiami, coś kolorujemy, malujemy farbami albo robimy coś z plasteliny. Niekiedy babcia robi mi ciastka albo dobrą zupę mi gotuje. Kupuje też zawsze gazetę „Fakty”.

Paulina Górecka
Moja babcia mnie kocha, bo zawsze mi coś ugotuje. Kiedy mama jedzie do pracy, to mnie zostawia u babci w Koźlu. Babcia nazywa się oma Krysia, ma żółte włosy, oczy troszkę niebieskie, ma chorobowe i nie chodzi do pracy. Kiedyś miała kwiatki, ale opa je zabetonował, bo tam zawsze ktoś wjeżdżał.