Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 37 (804) Data wydania: 11.09.07

Leczniczy masaż dla wszystkich!

Co jakiś czas docierają do nas informacje o nowinkach medycznych, które dają coraz większe, czasami nawet a możliwości leczenia. Ostatnim hitem, który opanował wiele miast Polski, a który z pewnością zasługuje na uwagę – jest Ceragem.

Co to jest Ceragem?

Najprościej rzecz ujmując – Ceragem jest to łóżko – materac do masażu. Zasada jego działania stanowi kompilację znanych i sprawdzonych metod naszej medycyny i medycyny orientalnej. Z punktu widzenia medycyny jest to połączenie masażu ręcznego – hirropraktyki z wykorzystywaniem elementów kręgarstwa i akupresury oraz termoterapii, która łączy elementy medycyny chińskiej – moksy, czyli oddziaływania energii cieplnej w głąb tkanek.

Działanie i wpływ masażu na nasze ciało

Poprzez masaż kręgosłupa (hirropraktykę) oraz akupresurę, czyli uciski w ważnych punktach zakończeń nerwowych naszego organizmu, w połączeniu z moksą, czyli ciepłem wnikającym w głąb tkanek, stymuluje się wszystkie funkcje życiowe naszego organizmu. Biorąc pod uwagę wielopoziomowe działanie, Ceragem może wpływać na wszystko. Na układ kostno-stawowy, w szczególności na takie choroby, jak zwyrodnienia i dyskopatie, wywołujące przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa. W łasce dobroczynnego działania Ceragemu jest także układ mięśniowy. Rzeczą bezdyskusyjną jest to, że urządzenie wpływa na układ krążeniowo-naczyniowy i oddechowy, usprawniając ich działanie, a co za tym idzie – polepszając dotlenienie i odżywienie wszystkich tkanek organizmu. Masaż jamy brzusznej usprawnia pracę przewodu pokarmowego. Ceragem ma również oddziaływanie na układ nerwowy, zmniejszając dolegliwości bólowe głowy, działa relaksacyjne. Zaobserwowano także poprawę w chorobach zwyrodnieniowych, tj. w stwardnieniu rozsianym czy chorobie Parkinsona.

Dla chorych i nie tylko

Biorąc pod uwagę to, że organizm ludzki musi się regenerować, Ceragem stanowi niebywałą odskocznię dla ludzi czynnych zawodowo, w szczególności dla tych, którzy nie mają czasu na aktywny wypoczynek, uprawianie sportu czy na zwykły relaks. Plagą takich ludzi są nerwice, zaburzenie snu, nadciśnienie tętnicze, zawały, zespoły bólowe kręgosłupa czy stawów. Stosowanie terapii ceragemowej skutecznie temu zapobiega.  Już w wielu polskich miastach pacjenci mogą korzystać z bezpłatnych zabiegów ceragemowych, również w Raciborzu. Wszystkich zainteresowanych poprawą swojego stanu zdrowia oraz pragnących uzyskać bardziej szczegółowe informacje zapraszamy na darmowe masaże do placówki w Raciborzu przy ul. Opawskiej 67 (koło Biedronki), tel. 0604 243 139, www.ceragem-raciborz.pl.

Opinie pacjentów

Kamil z Kuźni Raciborskiej
Miałem bolący kręgosłup, prowadzę siedzący tryb życia, gdyż taką mam pracę. Miałem co chwilę problemy z plecami, nie mogłem usiedzieć na krześle, bo mnie aż skręcało. Po 8 masażach odczułem wyraźną poprawę, dzisiaj jestem już po 15 masażach i naprawdę czuję się znakomicie. Choć tak naprawdę byłem sceptyczny na początku. Duże brawa za pomysł.

Janina z Markowic
Byłam na masażach 85 razy. Czuję się świetnie. Bóle w lędźwiach ustąpiły. Mrowienie w palcach również. Uregulowało mi się ciśnienie. Dziękuję za dobry pomysł z uruchomieniem tej placówki.

Grażyna z Nędzy
A moja babcia kupiła sobie takie łóżko. Widzę, że lepiej się czuje. Wcześniej ledwo się ruszała, bo tak ją stawy bolały i wiecznie na tabletkach była. Teraz nie ta babcia. Sama się przekonałam i codziennie leżę na tym łóżku profilaktycznie.

Janusz z Raciborza
Jestem bardzo zadowolony z masaży na waszym łóżku, ponieważ bardzo pomógł mi przy bólach w dyskopatii. Dosłownie po trzecim zabiegu byłem uleczony. Uczęszczam dalej na zabiegi. Zaliczyłem do tej pory 8 razy i będę uczęszczał nadal, ponieważ lecznicze działanie łóżka jest znakomite.