Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (768) Data wydania: 09.01.07

Superbabcia - Supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Kamil Cimała  - PP Chałupki
Babcia Marysia zawsze nam rano chodzi do sklepu. Kupuje mi zeszyty, książki, bloki, kolorowe papiery. Lubię się z nią bawić, najczęściej gramy w bierki, warcaby i domino. Babcia ma 53 lata i pracuje w straży granicznej. Mieszka razem ze mną i często oglądamy razem programy o zwierzętach. Lubi rozwiązywać krzyżówki.

Kasia Maciąg - PP Chałupki
Babcia Bogusia ma czarne włosy, brązowe oczy i dużo latek. Mieszka daleko ale często do niej jeżdżę. Uwielbiam się z nią bawić bo ona zawsze znajduje dla mnie czas. Bawimy się lalkami Barbie i gramy w różne gry. Babcia gotuje pyszne obiadki, zupki i takie mięsko jakby kotlet.  Bardzo ją kocham i lubię u niej spać.

Michał Bańczyk - PP Chałupki
Babcia Gertruda opiekuje się mną, jak mama i tata jadą na giełdę. Ja się z tego bardzo cieszę, bo ona umie fajnie gotować. Ma podobne włosy do moich. Razem z babcią chodzimy na pole popracować, latem robimy sadzonki a ja daję ziemię do doniczek. Rozmawiamy sobie o tym, co nowego w domu. Ma może 50 lat. Kocham ją za to, że urodziła moją mamę. 

Tobiasz Utrata - PP Zabełków
Babcia Bogusia ma fajne bajki do czytania i cały worek zabawek. Gdy mi czyta, to musi mieć okulary, bo jest już trochę starsza. Mieszka w Krzyżanowicach i ja często do niej jeżdżę na wakacje. Przywożę wtedy do niej żołnierzyki i razem się nimi bawimy. Babcia pracuje, leczy chore dzieci. Gotuje pyszną zupę ogórkową, barszcz i ziemniaki z mięsem.  

Marta Sedlaczek - PP Zabełków
Oma Marysia ma brązowe włosy, chudą buzię i trochę gruby brzuszek. Mieszka u nas u góry. Często pomaga mi sprzątać pokój. Kocham ją, bo uczy mnie rysować kwiatki i dziewczynkę. Chodzimy razem na spacerki do cioci i do kościoła. W święta ja grałam na flecie, a oma śpiewała kolędy. Kocham ją, bo ona mnie też bardzo kocha, zawsze mnie przytuli i pocieszy.

Monika Witek - PP Zabełków
Oma Dora ma trochę pomarszczoną skórę i brązowe loki. Pracuje w domu. Pomagałam jej robić ciasteczka na Wigilię, łupać i wybierać orzechy. Chodzi do ogródka wyciągać marchewki i pietruszkę do zupy i czasem też tam kopie. Razem chodzimy na spacerek i do kościoła. Czasem przychodzi do niej pan z Czechów. Jest kochana.

Natalia Bedrunka - PP Rudyszwałd
Babcia Weronika ma swój pokój u nas w domu na dole. Czyta mi bajki i opiekuje się mną, jak rodzice wyjadą. Ma 70 lat, czarne, krótkie, pokręcone na wałkach włosy. Czasem idę z nią razem do ławki w kościele. Piecze ciasto „lany-czarny” i przynosi jajka od kur. Przyprowadza mnie do przedszkola. W domu chodzi w fartuszku.

Kamil Krótki - PP Rudyszwałd
Babcia Ania wyglądo na młodo. Szyje mi ubrania, dużo śpi, zaglondo na telewizor. Jak mamy nie ma, to robi nam obiad, herbata i kolacja. Czyto nom bajki, piere ubrania a dziadkowi kupuje farby. Jest dośc wielko. Ma prawo jazdy, ale jeździ trocha powoli. Jeździ do kościoła i do banku po pieniądze. Jak miałech rynka w gipsie, to była zy mnom w szpitalu.

Jakub Pawełek - PP Rudyszwałd
Do omy Rity przychodzymy dycki na dół. Szyje mi maszynką cwiterek, robi ciastka i torty na święta, niekiedy śpi po połedniu albo jeździ na urodziny. Dycki rano jeździ na rowerze do kościoła albo na pogrzeb. Na mnie godo Kubuś. Razem zaglondomy na telewizor. Jak czyto, to mo okulary, bo małe litery nie umie czytać. Kochom ją durch.

Tomek Bedrunka - PP w Studziennej
Babcię Marię kocham, bo gra ze mną w piłkę. Stoi zawsze w bramce, ale ja wygrywam. Bawi się ze mną w Mynsza i w karty. Kupuje mi autka i piecze dużo tortów. Babcia jest duża, chuda i ma okulary. Ma ogródek, pole i 2 małe byczki, którym musi dawać pokarm. Razem sprzątamy w szafkach i jeździmy na rowerach na pole. Myje też naczynia i gotuje dobre zupy.

Karolinka Wochnik - PP w Studziennej
Moja kochana babcia Aniela prasuje mi i szyje ubranka.  Bawi się ze mną klockami, razem rysujemy, robi mi pyszne ciasta i chodzi ze mną na spacery. Całymi dniami sztrykuje dzwoneczki, gwiazdki i choinki. Zmywa też naczynia. Opiekuje się mną, jak mama i tata gdzieś jadą i przychodzi po mnie do przedszkola. Jest trochę stara i nosi okulary.

Mateusz Mosler - PP w Studziennej
Moja oma jest duża i chuda. Bawię się z nią puzzelkami, klockami i kartami. Zimą jeździmy razem  na górkę i babcia patrzy, jak jeżdżę na nartach. Oma pomaga mi lepić bałwana i budować górki z śniegu. Razem rysujemy chłopki i traktory, i rzucamy patykami. Jak rodzice wychodzą, to oma mnie pilnuje. Mieszka z dziadkiem u mnie w domu.

Aneta Kilar - PP w Ocicach
Babcia Wanda jest wysoka i ma krótkie, ciemne włosy. Ubiera się na brązowo. W jej mieszkaniu w Kędzierzynie bawimy się razem w domek. Ma na balkonie kwiatki. Lubię, kiedy robi mi na obiadek pierogi. Chciałabym, żeby babcia była zawsze zdrowa.

Michał Sawicki - PP w Ocicach
Babcia Justyna mieszka razem ze mną. Jest średniego wzrostu. Ma ciemnawe, krótkie włosy i zawsze nosi okulary. Jest mądra, czyta dużo gazet. Lubię ją, bo po prostu jest bardzo fajna. Życzę jej, żeby była zdrowa.

Sara Zając - PP w Ocicach
Moja babcia Helga ma brązowe, kręcone włosy. Zajmuje się sprzątaniem i usypianiem mojego małego braciszka Benia. Lubię bawić się z nią w balet. Bawimy się też lalkami i razem rysujemy. Życzę jej, żeby miała dużo pieniędzy.

Jakub Moc - PP w Pietrowicach Wlk.
Nie pamiętam, jak babcia ma na imię. Mieszka w Lewicach. Jest miła i szczęśliwa. Cieszy się, jak do niej przyjeżdżam. Idziemy wtedy do kościoła i oglądamy filmy. W prezencie dałbym jej latareczkę i gazetę. Jak braknie jej światła, to przynajmniej będzie mogła sobie coś poczytać.

Wojtek Wajda - PP w Pietrowicach Wlk.
Babcia Krysia z Raciborza jest fajna i uśmiechnięta. Gra ze mną w piłkę, bawimy się samochodzikami. Daje mi różne prezenty. Czasem czyta mi bajki. Jak powiem coś wesołego, to się śmieje. Pomagam jej w zamiataniu podwórka. Najbardziej lubię, jak piecze murzynka.

Dorota Sniehotta - PP w Pietrowicach Wlk.
Babcia Ingarda mieszka w Tłustomostach. Lubi patrzeć w telewizor i oglądać „Wiadomości”. Ma krótkie kręcone włosy. Jak do niej przyjeżdżam, to pijemy herbatę, daje mi ciastko i prezenty. Jest mądra. Jak czegoś nie wiem, to zaraz mi wszystko wytłumaczy.

Piotr Mróz - PP w Wojnowicach
Moja babcia ma na imię Tereska i mieszka w górach. Ma czarne, kręcone, krótkie włosy i ubiera się na biało i na czerwono, ale jak idzie do kościoła, to na biało. Lubi chodzić do lasu i zbierać grzyby, a potem gotuje z nich zupę. Babcia ma kury, koguta, barany, kozy i dwa psy, tylko, że jeden się zgubił. Lubię do niej jeździć na wakacje i bardzo ją kocham, bo mi kupuje różne rzeczy.

Paulina Menżyk - PP w Wojnowicach
Babcia pracuje koło sklepu, gotuje obiad. Ubiera się na czerwono i ma brązowe włosy. Lubi gotować obiad: ziemniaczki z sosem i oglądać swój ulubiony serial. Lubi też robić kapustę i karmić mnie zupką. Czasem kupuje mi serki i bawi się ze mną w szukanie, babcia szuka, a jak znajdzie, to ja szukam. Babcia jest mamą mojej mamy.

Ola Bartusz - PP w Wojnowicach
Babcia Kasia mieszka na blokach w Wojnowicach. Nie pracuje i często chodzi na ogródki. Zbiera marchewkę i gotuje ją w zupie na obiad. Ma kury, koguta i kotki. Przychodzi do mnie spać, jak taty nie ma, a ja do niej przez wakacje, jak jest wolne w przedszkolu. Lubi oglądać serial „M jak miłość”, opowiada mi też bajki o Czerwonym Kapturku i Jasiu i Małgosi.

Patryk Trojański - PP w Samborowicach
Babcia futruje krowy rano z tatą i dawa im siano, potem idzie w piwnicy zapalić. Opiekuje się też moją małą siostrzyczką Klaudią. Jak przyjechała z Niemiec, to przywiozła mi piżamę i sweter piłkarski. Babcia gotuje mi obiady i robi chleb, a jak jestem na podłodze, to na mnie krzyczy, żebym szedł na tapczan, bo sie przeziębię. Mieszka u nas na dole.

Patryk Grzegorczyk - PP w Samborowicach
Moja babcia ma siwe włosy, nie jest bardzo duża. Pomaga mamie i pilnuje dzidziusie, a kiedyś pracowała w kiosku. W domu gotuje obiady, ogórkową i fasolową, robi mi też chleb. Niekiedy jeżdżę z omą do Raciborza, kupuje mi lizaki i niekiedy zabawki. Ja za to pomagam jej myć albo sprzątać. Czasem układamy razem puzzle i gramy w memory.

Sandra Krzyżok - PP w Samborowicach
Babcia teraz przyjechała do mnie na wakacje z Rudnika i ja z nią śpię. Niekiedy gramy w Eurobiznes i „Człowieku nie irytuj się”. Babcia gotuje mi bigos, chodzimy razem na spacery do lasku, czyta mi też bajki o Kubusiu Puchatku. Babcia kiedyś pracowała w przedszkolu, uczyła dzieci. Lubi sprzątać, gotować i jeździć do gór. Przywiozła mi kolorowankę o Mikołaju.

Magda Pohlmann - PP w Pietraszynie
Oma nazywa się Maria i ma brązowe, krótkie włosy. Gotuje nam obiad i sprząta. Ma guśki, krówki, pieska, cicia, kozy, doi mleko i nosi jedzonko, a ja jej pomagam i dawam kozom sianko. Oma bawi się z nami w chowanego, czyta mi bajki o małym lewku, oglądamy też bajki. Chodzę z omą do kościoła. Ona ładnie się ubiera i bardzo mnie kocha.

Robert Kaszny - PP w Pietraszynie
Oma Jadwiga ma brązowe włosy, ubiera się ładnie w sukienki a niekiedy w spodnie. Zajmuje się nami, mną i Patrykiem, bo mama z tatą pracują. Oma gotuje obiady, bawi się z nami w „Stara”, ślepa ciuciubabka”, oma zawiązuje oczy i nas łapie a my uciekamy. Oma nie chce, żebym jej coś pomagał, bo się boi, że jej coś zepsuję.

Adam Kucza - PP w Pietraszynie
Oma Maria mieszka ze mną w domu. Ma siwe włosy, jest niska i gruba. Gotuje mi zupę, kartofle i sos, lubi patrzeć na „M jak miłość” i „Kochaj mnie”. Jest dobra, chodzi ze mną do przedszkola i przychodzi po mnie, gra też niekiedy ze mną w warcaby. Kupuje chleb i bułki, chodzimy też na zakupy po przedszkolu. Latem i jesienią oma robi w ogródku.