Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (767) Data wydania: 02.01.07

Superbabcia - Supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Karol Przybyła - PP w Kobyli
Babcia Jadźka mieszka w Tworkowie. Ma okulary i lubi rozwiązywać krzyżówki i zmywać naczynia. Lubi też szykować ludziom obiad jak ma urodziny. Babcia kiedyś pracowała w szpitalu, leczyła ludzi, a teraz jest na emeryturze. Zawsze jak do mnie przychodzi, kupuje mi coś fajnego, często przynosi mi czekoladę. Jest fajna i bardzo ją kocham.

Krzysiu Żukowski - PP w Kobyli
Moja babcia ma na imię Truda i robi mi różne prezenty jak są walentynki, mam urodzinki albo jak jestem grzeczny. Czasem daje mi pieniążki, żebym sobie coś kupił. Babcia jest bardzo kochana, nosi okulary, krótkie włosy i wygląda fajnie. Pomaga mi posprzątać, ubrać się i oblec buciki. Bawi się też ze mną w wojnę żołnierzykami z pudełka. Babcia przychodzi po mnie do przedszkola.

Karolinka Nowak - PP w Kobyli
Babcia Irena mieszka u mnie w domu na dole. Lubi sprzątać, zmywać i chodzić na grzyby, robi z nich potem zupy. Ma też dużo kwiatków i pieska Sabę. Niekiedy podlewam z nią kwiatki w ogródku. Czasem bawi się ze mną w gry i układa puzzle, kupuje mi też słodycze i pomaga opiekować się moją małą siostrzyczką. Babcia jest mamą mojej mamy. Na Dzień Babci namaluję i wytnę dla niej ładne serduszko z papieru.

Paulina Pieła - PP w Łańcach
Babcia Rela mieszka w Pogrzebieniu. Ma krótkie włosy brązowego koloru, jest niska i ubiera się w fartuch. Babcia chodzi do chlewa, bo musi doić krowy i dawać żarcie świnkom. Ma też jeszcze koty Kamyczka i Kamyczkę, które ja jej dałam. Jest bardzo kochana i daje mi słodycze. Mam jeszcze babcię Hildę, która mieszka w Rzuchowie i przychodzi do mnie, kiedy mama i tata są w pracy i ją też bardzo kocham.

Michał Wardęga - PP w Łańcach
Babcia Teresa fajnie wygląda. Niekiedy jeździ do kościoła rowerem, bo nie ma auta. Gotuje mi kluski z dziurami, kotlet i ogórki. Ma groźnego psa Dinusia. Niekiedy u niej śpię jak babcia ma urodziny. Lubi seriale i na urodziny daje mi fajne prezenty. Mam też babcię Agnieszkę, która robi pyszne obiady i lubi serial „Samo Życie”. Zawsze mi coś kupuje.

Asia Bugiel - PP w Łańcach
Moja babcia Ana gotuje pyszny obiad, ścieli łóżka i pierze kołdry. Pojadę do niej na święta, bo oni mają rekina i mama chce go spróbować. Babcia ma gospodarstwo, lubię głaskać krowę Malinę   i zbierać jajka od kur. Pomagam też babci piec placek jabłkowy. Babcia raz zapomniała dać cynamonu i posypała go na wierzch. Lubię jej barszcz czerwony z fasolkami.

Julia Walter - PP w Pogrzebieniu
Babcia Marysia mieszka obok mnie w Pogrzebieniu. Gotuje mi placki ziemniaczane, naleśniki i ziemniaki z rybą i kapustą. Czyta mi też bajki. Czasami bawi się ze mną w zgadywanki i w chowanego. Oglądamy też razem telewizję, mamy swój ulubiony serial „Rodzina zastępcza”. Lubię mojej babci pomagać, zmywam naczynia i zbieram trawę dla króliczków.

Ania Koczor - PP w Pogrzebieniu
Moja babcia Cila ma białe włosy, sprząta i gotuje pyszne placki i zupę. Lubi jeździć daleko na wycieczki i oglądać swoje ulubione filmy. Niekiedy przyjeżdża do nas maluchem. Czasem u niej śpię z bratem i koleżankami. Czyta nam wtedy bajki z takiej dużej książki. Pomagamy jej wszyscy w zmiataniu, obcinamy gałązki i kosimy trawę małą kosiarką. Babcia ma urodziny latem.

Marek Frydrych - PP w Pogrzebieniu
Moja babcia Danusia najbardziej lubi myć podłogę i wyjeżdżać na wakacje do Rabki. Ja też z nią jeżdżę. Pracuje na polu, zasadza marchewki, kapustę, ziemniaki i por. Lubi też gotować np. kluski z mięsem. Ja jej pomagam, zmywam talerze i zbieram papierki. Kiedy jeździmy na zakupy do miasta, kupuje mi ubrania, słodycze i buty. Bawi się też ze mną w berka i oglądamy telewizję.

Jakub Szenk - PP w Górkach Śl.
Moja babcia ma na imię Jadzia. Budujemy razem z klocków domy i autka. Teraz się przeprowadzamy i śpię u niej. Babcia pracuje w szkółce w Nędzy, podobnie jak mama i wujek.  Produkuje tam drzewka. Kiedyś byliśmy tam z całym przedszkolem. Babcia gotuje mi barszcz i zupę ogórkową. Chodzimy też na spacery i oglądamy program „Jaka to melodia”. Pomagam jej pilnować mojej siostry.

Patryk Miłek - PP w Górkach Śl.
Babcia Bola mieszka w Górkach. Ładnie wygląda i ma dużo lat, ale dokładnie nie wiem ile. Lubi gotować i sprzątać, dobrze gotuje, tak samo jak mama. Pracuje tutaj w szkole, myje podłogę. Babcia czyta mi książkę o drwalu i jego żonie, oglądamy też filmy. Czasem jeździ do mojej cioci, dziadek ją wozi, bo ona nie ma prawojazdów. Mam jeszcze drugą babcię – Helenę.

Wiktoria Gronert - PP w Górkach Śl.
Babcia Ania lubi myć talerze, podłogę i sprzątać a ja jej pomagam. Gotuje pyszne obiadki – mięso i kartofle. Bawi się ze mną w chowanego, rysuje mi domy i kwiatki, kiedyś byłam z nią na basenie. Babcia umie pływać i mnie też uczy. Lubi rozwiązywać krzyżówki a mi kupuje książki z Barbie. Jest niska i ma brązowe włosy. Kocham ją, bo mi kupuje karteczki do segregatora.

Karolinka Szypuła - PP 14 w Raciborzu
Babcia Jasia jest bardzo fajna, bo prawie na wszystko mi pozwala. Mogę iść sama na dwór, mogę się huśtać, bawić się z kotkiem Puszkiem. Bawi się ze mną, razem przygotowujemy kotleciki, kluski. Ma żółte włosy, chodzi bardzo ładnie ubrana, np. w ładną bluzkę i jest tylko trochę stara. Jeżdżę do niej na wakacje. Jest bardzo miła i kochana.

Mateusz Sokolik - PP 14 w Raciborzu
Babcia Jasia ma chyba jakieś 30 lat. Mieszka troszeczkę daleko, w Jastrzębiu. Gdy ją odwiedzam to jeździmy autobusem na wycieczki do Rud. Jest super, bo troszczy się o nas, razem się bawimy, układamy puzzle, chodzimy do sklepu. Babcia lubi czytać, dba o kwiatki. Jest troszeczkę mała i gruba, ma okulary, chodzi czasem do kościoła.

Oliwka Rygielska - PP 14 w Raciborzu
Gdy jadę do babci Zygmuni to  śpię u niej. Bawimy się wtedy w chowanego, wychodzi ze mną na dwór, do sklepu na zakupy. Kiedy kupi pudry do ciasta to pomagam jej piec ciasto „Rafaello”. Babcia pracuje w barze i ma tylko 1 dzień wolny, ale zimą przyjeżdża do mnie na ferie. Przywozi wtedy bajki i razem oglądamy.  Kupuje mi prezenty, dała mi lalkę z pasemkami.

Marta Falęga - PP 26 w Raciborzu
Babcia Elżbieta każdą łatkę zaszyje. Mamie też robi przysługi, bierze pędzel i malu-malu maluje jej włosy. Ma blond włosy i trochę tam widać czarnego, 1 lub 2 pasemka. Ma sweter z trochę odkrytym delkoltem i nosi fajne adidasy ze złotymi gwiazdkami. Wczoraj robiła u nas występ, przebrała się i tańczyła. Babcia ma zawsze ładny uśmiech.

Ola Dobrzycka - PP 26 w Raciborzu
Babcia Jadzia odbiera mnie z przedszkola. Na zimę piekę z nią pierniczki. Jak rysuję to  mi podpowiada, bo ma dużo fajnych pomysłów plastycznych. Kocham ją za to, że jak jestem smutna to mnie przytuli. Do babci Moniki chodzę w niedzielę na kluski, pyszne mięsko i buraki i jest zawsze dobry rosół a na deser moje ulubione ciasto z jabłkami. Gramy w „grzybobranie” i inne gry. Bardzo kocham moje obydwie babcie.

Karolinka Kubala - PP 26 w Raciborzu
Babcia Genia uczy mnie czytać i mówi mi jak mam to pisać.  Przytula mnie i kupiła mi misia. Gdy bawimy się w fryzjera to mi pożycza swój grzebień i ją czeszę. Ma szminkę i czasem sobie robi loki. Babcia Ula kupiła mi elementarz. Czasem bawimy się w modę. Ona ubiera srebrne korale i kolczyki z perełami i duży pierścionek z diamentem. Przymierzam jej buty na obcasach, ale trochę się wywracam. 

Wisenka Bartoszek - PP w Rudach
Babcia Usia jest mamą mojego taty i mieszka w Zabrzu. Nie mogę stwierdzić czy jest niska czy wysoka, ale włosy ma koloru podobnego jak ja, tylko, że jaśniejsze. Kiedyś gdzieś pracowała, ale nie wiem gdzie. Kocham ją za to, że jak przyjeżdżam do niej w weekendy to robi pyszne obiady, a na deser mój ulubiony kompot truskawkowy. Druga babcia ma na imię Ilka i mieszka w Katowicach.

Karol Wolski - PP w Rudach
Mam trzy babcie: Jankę, Marysię i Czesię. Opowiem o babci Marysi, która jest bardzo wesoła jak ja przyjeżdżam. Ma ciemne, kręcone włosy, oczy takie bardzo ciemnawe i ubiera się na biało. Robi różne ciasta, moje ulubione to ciasto jabłuszkowe. Coś mi się wydaje, że najbardziej to ona lubi się spotykać ze mną. W zimie bawimy się w domu, a jak jest lato, to robimy coś w ogródku. Kocham babcię, bo jest bardzo miła.

Mariusz Harnaś - PP w Rudach
Babcia Inga ma szare włosy i niebieskie oczy i jest bardzo miła. Kiedyś pracowała w szkole albo przedszkolu. Lubi hodować kwiaty kaktusy, rozwiązywać krzyżówki i oglądać „M jak miłość”. Lubi też czytać takie różne książki i gazety. Chodzimy razem na spacery i na grzyby. Czasem pomagam babci piec ciasteczka, wykrawam ciasto z foremek. Mam jeszcze drugą babcię – Brygidę.

Agata Procek - PP w Markowicach
Ja mieszkam w Nędzy, a moja babcia Usia w Markowicach. Ma długie czerwone włosy, kiedy czyta nosi okulary. Robi wypłaty dla pracowników od większych aut z węglem. Pomagam jej smarować kanapki dla dziadka. Życzę jej zdrowia i szczęścia.

Zosia Kotula - PP w Markowicach
Babcia Aniela mieszka ze mną w Raszczycach. Ma krótkie, siwe włosy. Lubi się zajmować kotkami i mną. Ma jeszcze pieska i konia. Pali w piecu, sprząta, gotuje mi obiady. Życzę jej, żeby jak najdłużej żyła.

Paweł Płaczek - PP w Markowicach
Babcia Małgorzata mieszka w Markowicach. Ma kręcone włosy koloru blond. Jest niska. Pali w piecu, gotuje dla mnie zupę warzywną i pomidorową. Bawię się z nią klockami. Życzę jej szczęśliwego, długiego życia.