Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 42 (757) Data wydania: 17.10.06

60-latka wciąż młoda

W SP3 w Brzeziu odbyły się, 13 października, uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z jubileuszem 60-lecia Przedszkola Nr 16.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, kuratorium oświaty oraz emerytowani i obecni nauczyciele. Rozpoczęła ją uroczysta msza św. w kościele Św. Mateusza i Macieja. Uczestnicy przeszli po niej do sali gimnastycznej szkoły, gdzie odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta, medali Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie akademii goście mogli zobaczyć bogatą prezentację multimedialną opowiadającą o historii, osiągnięciach oraz działalności przedszkola. Ze szczególnym aplauzem przyjęty został występ maluszków, które z dumą prezentowały przygotowany przez siebie program artystyczny. Były śpiewy, tańce oraz wierszyki. Po nich przed zebraną publicznością wystąpiły dzieci starsze, absolwenci przedszkola.
 
Jubileusz był doskonałą okazją do uczczenia pracy wielu byłych dyrektorek oraz obecnego kierownictwa, które swą pracą przyczynia się do dalszej świetności placówki. Dla byłych nauczycielek oraz dawnych „przedszkolaków” była to również wspaniała okazja do wspomnień i wymiany starych fotografii.
 
Joanna Herman
Jestem emerytowaną nauczycielką. Przez 33 lata uczyłam w tutejszej szkole. Do przedszkola w Brzeziu uczęszczałam w wieku 3 lat, a następnie zapisano mnie do tutejszej szkoły. Z tamtego okresu pozostało mi kilka pamiątkowych zdjęć, po które chętnie sięgam.
 
Jan Herman
Do przedszkola tego czuję szczególny sentyment. Po pierwsze sąsiadujemy z nim przez płot, ale przede wszystkim dlatego, że to już tutaj poznaliśmy się z żoną. Choć dzisiaj nastąpiło bardzo dużo zmian na lepsze, to bardzo mile wspominam pobyt tutaj.
 
Irena Dzierżęga
W przedszkolu tym przez 5 lat pracowała moja mama Katarzyna Jędrosek-Nowak. Ukończyła rybnickie liceum i wkrótce potem rozpoczęła pracę jako wychowawczyni, następnie objęła stanowisko kierowniczki. Przez pewien czas była wychowawczynią aż 70 dzieci. Do dziś wspominają jej słynne teatrzyki.
 
Henryka Szpilka
Z przedszkolem tym jestem bardzo związana, gdyż chodziły tutaj moje dzieci oraz wnuk. Jestem emerytowaną nauczycielką i z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej sprzyjających dzieciom przedszkoli. Jest bardzo bezpieczne, dzieci mają plac zabaw, boisko sportowe.
 
Eugienia Właszczok
Jestem emerytowaną nauczycielką SP3, gdzie wcześniej jako dziecko chodziłam do przedszkola. Wspominam je bardzo miło. W czasach gdy tutaj chodziłam, dzieci same przynosiły sobie jedzenie. Do przedszkola tego chodziły moje dzieci, a teraz wnuki.
 
Łucja Riedel
Już od 30 lat jestem kucharką w tutejszym przedszkolu, a wcześniej sama przez trzy lata do niego uczęszczałam. W ciągu tych lat zmieniło się tu wiele. Dziś praca jest dużo łatwiejsza, jest gaz, są nowoczesne urządzenia, które pomagają nam w pracy.
 
Basia Staniczek