Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (726) Data wydania: 14.03.06

3 po trzy

Ruszamy z kolejnym konkursem adresowanym tym razem do uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Pytamy ich o różne rzeczy, a najciekawsza wypowiedź (wskażą ją czytelnicy SMS-em) premiuje uczestnika do finału. Dla trzech najlepszych w konkursie księgarnia Sowa z Raciborza ufunduje talony po 200 zł każdy, na podręczniki szkolne.
Klaudia Piechula z SP Turze
Moje sukcesy szkolne to wyróżnienie w konkursie plastycznym i wyróżnienie za dobre wyniki w nauce. Ulubione przedmioty to matematyka i wf. W wolnym czasie gram na komputerze albo bawię się z moją sąsiadką Patrycją. Umiem jeździć na nartach i na rolkach. Mam psa Puszka, kota Łatka i chomika, który nazywa się Gucio. Jak dorosnę chciałabym zostać tancerką.
 
Patrycja Nieszporek z SP Turze
Zajęłam III miejsce w konkursie plastycznym i wyróżnienie w konkursie „Jestem partnerem na drogach”. Lubię matematykę i przyrodę, chciałabym być nauczycielką matematyki. Po szkole najchętniej bawię się z koleżanką, lubię też jeździć na rolkach i na rowerze a zimą na łyżwach. Mam dwa psy oraz kota, który wabi się Pimpek. Moim marzeniem jest pojechać do Londynu i mieć siostrę.
 
Johanna Wranik z SP Turze
Jestem zastępcą przewodniczącego w naszej klasie. Uczestniczyłam w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel z książki”, teraz też malowałyśmy z koleżankami scenki do „Królowej Śniegu”. Moje ulubione przedmioty to matematyka i wf. Lubię grać w siatkówkę i bawić się z moim psem Sarą. Mam też króliki i malutkiego chomika – Maję. Lubię słuchać Dody, Mandaryny i Ich Troje. Chciałabym być fryzjerką.
 
Łukasz Zaczyk z SP Nędza
W konkursie przyrodniczym zająłem III miejsce, a w sportowym I miejsce drużynowo. Często biorę udział w konkursach matematycznych, ale lubię też wf i polski. W wolnych chwilach gram w piłkę nożną, uczę się albo gram na komputerze. Często bawię się z moim psem Nuką. W przyszłości chciałbym być nauczycielem matematyki albo pracować w banku.
 
Kasia Lindner z SP Nędza
Najbardziej jestem dumna z III miejsca w konkursie choreograficznym, przygotowaliśmy z grupą jeden taniec dyskotekowy. Biorę też udział w konkursach ortograficznych i przyrodniczych. Bardzo lubię tańczyć, nauczyła mnie kuzynka, chodzę też na kółko teatralne. Mój ulubiony przedmiot to matematyka. Jak dorosnę będę dekoratorką wnętrz, dlatego już teraz doradzam mamie np. jak upiąć firanki.
 
Julia Kupczyk z SP Nędza
Byłam na konkursie choreograficznym i chodzę na kółko teatralne, podoba mi się to, że jeździmy na różne konkursy i robimy przedstawienia. Ostatnio w Raciborzu zajęliśmy III miejsce i wyróżnienie za stroje w konkursie „W krainie bajek”. Lubię się uczyć matematyki, zajęłam też II miejsce w konkursie przyrodniczym. Lubię malować zwierzęta i grać na komputerze.
 
Beata Odziewa z SP 3 w Raciborzu
Lubię matematykę, bo mnie zaciekawiła. Moja ulubiona nauczycielka to Krystyna Zacharzyna. Jestem dobrą biegaczką, w zawodach przełajowych zajęłam drugie miejsce. Po szkole odrabiam lekcje i bawię się z koleżankami. Z przyjemnością przeczytałam „Anaruka-chłopca z Grenlandii”. Chcę zostać w przyszłości weterynarzem albo fryzjerką.
 
Dominik Pielczyk z SP 2 w Raciborzu
Za najciekawszą uważam matematykę. Ulubioną nauczycielką jest pani dyrektor Danuta Depta. W szkole mam fajne koleżanki i kolegów. Uczę się grać na keyboardzie, umiem już zagrać prawie wszystko. Ostatnio czytałem „Anaruka-chłopca z Grenlandii”. Jak będę dorosły zostanę mechanikiem samochodowym.
 
Justyna Koloska z SP 3 w Raciborzu
Chętnie chodzę na wf, bo lubię ćwiczenia, np. przewrót w przód. Krystyna Zacharzyna jest moją ulubioną nauczycielką. Brałam udział w konkursach: ekologicznym, ze znajomości lektur i wiedzy o Raciborzu. Po lekcjach bawię się z dwuletnią siostrą Olą i czytam, ostatnio „Dzieci z Bulerbyn”. Chcę zostać aktorką.
 
Magdalena Kołek z SP 2 w Raciborzu
Lubię lekcje języka polskiego, bo nauczyłam się na nich pisać. Najlepszą panią w szkole jest Elżbieta Król. W mojej szkole jest wesoło. Po zajęciach chodzę do szkoły muzycznej, uczę się grać na fortepianie. Śpiewam też w chórze ze Studziennej. Jak dorosnę to będę przedszkolanką albo lekarzem.
 
Wojciech Leksza z SP 3 w Raciborzu
Mnożenie pisemne podoba mi się równie jak cała matematyka. Bardzo lubię dwie panie w szkole: Alinę Pieczkę i Katarzynę Pacharzynę. Uczestniczyłem w konkursach z ekologii i matematyki, w którym zająłem drugie miejsce. Lubię sport, najbardziej piłkę nożną. Z lektur podobał mi się „Szewczyk Dratewka”. Chcę być w przyszłości sportowcem.