środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Pracownia skrzydeł doda

07.02.2006 00:00
Młodzież szukając szkoły bierze pod uwagę wyposażenie pracowni - mówi Leszek Wyrzykowski, dyrektor II LO, które stara się w Starostwie o pieniądze na nowoczesną pracownię chemiczną.
Kompletne wyposażenie oraz aparatura kosztują 30 tys. zł. Mickiewicz jest znany z dobrego kształcenia na kierunkach biol-chem. Chcąc to utrzymać musimy zapewnić odpowiednie warunki do realizacja programu edukacyjnego, bo o pracownie pytają nie tylko absolwenci gimnazjów, ale i ich rodzice. Dziś każdy szczegół ma znaczenie. Nie da się nowocześnie nauczać chemii bez przeprowadzania doświadczeń - dodaje dyrektor II LO.
 
Starosta Jerzy Wziontek powiedział w rozmowie z nami, że szkole trzeba pomóc, tym bardziej, że w tym roku, zgodnie ze wskazaniem radnych, należy przeznaczyć więcej pieniędzy na pomoce dydaktyczne.Wiele szkół bazuje bowiem na przyrządach pamietających pierwszą powojenną pięciolatkę, a niekiedy i czasy niemieckie. Tego stanu nie można dłużej utrzymywać, bo traci na tym proces dydaktyczny   - mówi Norbert Mika, szef komisji oświaty przy Radzie Powiatu.
 
(w)
  • Numer: 6 (721)
  • Data wydania: 07.02.06