Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 25 (688) Data wydania: 21.06.05

Debiut w piwnicy

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Czekajło odbyło się 12 czerwca, w Piwnicy Artystycznej Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Okazją ku temu była promocja jej debiutanckiego tomiku poezji „Terapia słowem”.

Autorka jest lekarką chorób wewnętrznych w raciborskim szpitalu. W tomiku znalazły się wiersze wybrane, które powstały na przestrzeni wielu lat. Przez cały ten czas pisane były do przysłowiowej szuflady. Nigdy nie miałam potrzeby opublikowania ich. Pisałam, żeby przelać na papier swoje uczucia, przeżycia. Do wydania tego tomiku zmotywowały mnie Elżbieta Biskup i Teresa Okaj. To one dodawały mi odwagi i wiary w to, że jest to możliwe - mówi Aleksandra Czekajło. Przyznaje, że niewielu znajomych wiedziało wcześniej o jej twórczości. Większość z nich dowiedziała się dopiero z chwilą otrzymania zaproszenia na spotkanie - dodaje.
 
Elżbieta Biskup i Teresa Okaj przygotowały też oprawę artystyczną wieczoru. Młodzież z raciborskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych prezentowała wiersze, przeplatane występem Dawida Koczego oraz obecnych solistów „Mirażu”. Smaku, i to dosłownie, dodała wieczorowi restauracja „Polonia”, która bezpłatnie zapewniła przybyłym gościom poczęstunek.
 
Promocja tomiku poezji stanowiła debiut podwójny, nie tylko dla autorki. Do tej pory w piwnicach opactwa miały miejsce koncerty muzyczne, których bohaterami byli m.in. Anna Wyszkoni czy Marzena Korzonek. Po raz pierwszy odbyło się w nich spotkanie z autorem wierszy. Debiut okazał się udany. Gości przybyło tak wielu, że nie pomieścili się w sali, zaś po zakończeniu spotkania ustawili się do bohaterki wieczoru w długiej kolejce, by pogratulować twórczości i otrzymać jej autograf. Jestem pod wrażeniem tego, jak zostało to przygotowane i odebrane. Usłyszałam wiele ciepłych słów. Jeżeli są one prawdziwe, to dla takiej chwili warto było żyć - zapewnia autorka „Terapii słowem”. 
(Adk)