Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Spadkobierca Nienackiego

02.11.2004 00:00
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie autorskie z 30-letnim Andrzejem Pilipiukiem, kontynuatorem powieści o Panu Samochodziku.
Zaproszony gość, z wykształcenia archeolog, jest z zamiłowania pisarzem, publicystą, historykiem i poszukiwaczem meteorytów. Debiutował w 1996 roku na łamach Fenixa opowiadaniem „Hiena” - otwierającym cykl opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza, plugawego degenerata, bimbrownika, kłusownika i egzorcysty. W ciągu ostatnich sześciu lat powstało przeszło 50 utworów powiązanych postacią tego bohatera, które przyniosły mu sławę oraz uznanie czytelników w Polsce i Czechach. Opublikowano je w czterech tomach: Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure, Zagadka Kuby Rozpruwacza. W 2003 roku ukazała się powieść o alchemiku Sędziwoju, kuzynkach Kruszewskich i księżniczce Monice, zatytułowana „Kuzynki” (oparta na opowiadaniu o tym samym tytule, za które autora uhonorowano nagrodą im. Janusza A. Zajdla).
 
Od czterech lat autor współtworzy kontynuację cyklu powieści o przygodach Pana Samochodzika - zapoczątkowanego przez Zbigniewa Nienackiego. Ukazało się 18 tomów jego autorstwa sygnowanych pseudonimem Tomasz Olszakowski.
 
Spotkanie odbędzie się 6 listopada o godz. 11.30 przy ul. Kasprowicza 12.

(waw)
  • Numer: 45 (655)
  • Data wydania: 02.11.04