Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (623) Data wydania: 23.03.04

Wiosnę lubię najbardziej

Przedszkole w Pietrowicach Wielkich jest największą w gminie placówką dla najmłodszych dzieci. W chwili obecnej uczęszcza do niego 75 podopiecznych w wieku od 3 do 7 lat. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych. Placówką kieruje dyrektor Maria Świąder, opiekę nad dziećmi sprawują również w poszczególnych grupach: Gabriela Piecha, Brygida Skrzypczok, Regina Bugla, Barbara Walenko i Lidia Lisowska (metodyk). Pietrowickie przedszkole otwarte jest w godzinach od 6 rano do 16 po południu. Dzieci bardzo lubią nie tylko zabawy w swoich klasach, ale też w terenie. A skoro zbliża się sprzyjający po temu czas, zapytaliśmy je, jaką porę roku lubią najbardziej.
Paulina Reichel (7 lat)

Ja lubię lato. Bo jest ciepło, można się kąpać w basenie, opalać. A najbardziej nie lubię zimy, bo jest mi zimno, chociaż wtedy lubię też być na dworze.

Damian Herud (6 lat)

Dla mnie fajna jest wiosna. Kwitną kwiaty, tulipany już są. Mam je w domu w ogrodzie. Wiosnę lubię też, bo jest dużo słońca. A zimy nie znoszę, mróz. Ale zimą też można za to lepić coś ze śniegu.

Szymon Goś (6 lat)

Ja lubię wiosnę, kiedy przychodzi, sprzątam już w domu, w swoim pokoju. Codziennie jest już bardzo ciepło, a ja nie lubię zimna, wtedy mi się nie podoba. Chociaż, pewnie że zimą da się robić bałwana. Ale tak w ogóle to zimy nie chcę.

Dorota Przewośnik (6 lat)

Ja przepadam za latem. Jest gorąco i się można dużo kąpać. Mogę też jechać na wakacje. Chodzę po górach, lubię je. Można też latem dużo jeździć rowerem. A zimą nie, jest mi za zimno,
chociaż lubię wtedy sanki

Michał Wilczek (6 lat)

Lato. Można się dużo bawić na dworze z kolegami, kąpać w wodzie. A jak już są wakacje, to można gdzieś daleko pojechać, na przykład do lasu. Za zimą nie przepadam, ale za to lubię pojeździć na sankach, jak jest śnieg.

Patrycja Nowak (6 lat)

Tak w ogóle to mnie się podoba lato, bo się da dużo biegać i pluskać w wodzie, bawić na dworze długo. Zimą jest mi za bardzo zimno, chociaż też wychodzę na dwór dużo, ale w ubraniach grubych, a czapeczka też wtedy musi być.