Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Na przekór inności

13.11.2002 00:00

Dobrej wspólnej zabawie oraz przełamywaniu barier jakie niesie niepełnosprawność służy organizowana co roku w listopadzie impreza „Dzieci dzieciom”. Tradycyjnie na spotkaniu w tworkowskim Centrum Kultury nie zabrakło mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach oraz niepełnosprawnych dzieci, które przyjechały z rodzicami. Obecni byli też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu.
 
Ku uciesze widzów wystąpiła grupa taneczna zespołu Uśmiech, która zaprezentowała marynarski taniec „Na pokładzie”. Dziewczęta następnie wspólnie ze swymi dotkniętymi przez los koleżankami i kolegami przystąpiły do pieczenia świątecznych ciasteczek. Najwięcej emocji, oczywiście poza wspólną degustacją słodkości, dostarczało lepienie z ciasta rozmaitych figur i zdobienie ich kolorowymi posypkami.
 
Tegoroczną niespodzianką był piękny monodram Jolanty Dzumyk z Raciborskiego Centrum Kultury. Autorka przedstawienia sprawiła, że zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne nie tylko zasmakowały prawdziwej sztuki, ale i same przyczyniły się do jej tworzenia.

(os)

  • Numer: 46 (553)
  • Data wydania: 13.11.02