środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Koty, tylko grzecznie

16.10.2002 00:00
W Gimnazjum nr 5 przeprowadzono trzecie już otrzęsiny „kotów”, jak popularnie nazywa się we wszystkich szkołach pierwszoklasistów.

Gimnazjalny chrzest „kota” miał charakter zawodów. Uczniowie klas drugich i samorząd uczniowski przygotowali dziesięć punktowanych, nietypowych konkurencji, m.in. „wciąganie pierwszaka”, rozpoznawanie składu chemicznego tajemniczej mikstury, śpiewanie tekstów z gazety, układanie znaków zodiaku według właściwej kolejności, reklamowanie szkoły w formie rymowanki, kojarzenie pojęć i starszych kolegów z ich pseudonimami, czy malowanie wizerunków swoich wychowawców ołówkiem trzymanym w ustach. Wszystkim przyglądali się rodzice pierwszaków.
 
Punkty zostały skrupulatnie liczone, a zwycięska klasa I przez tydzień była zwolniona z odpytywania na lekcjach. Najważniejsze jednak, że wszyscy, lepiej czy gorzej, zostali wpisani do braci uczniowskiej Gimnazjum nr 5, choć nie obyło się bez tradycyjnego „znęcania” się nad „kotami” w salonie kosmetycznym - mówią opiekunowie samorządu uczniowskiego, Grażyna i Dariusz Malinowscy.
 
Na koniec odbyła się dyskoteka. Uczniowie klas II i III jako bilet wstępu musieli przynieść zużytą baterię i butelkę plastikową. W ten ciekawy sposób szkoła stara się dbać o środowisko naturalne.

(mat)

  • Numer: 42 (549)
  • Data wydania: 16.10.02