Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Dyżury na próbę

16.10.2002 00:00
Poczta Polska wprowadziła na próbę w tutejszym urzędzie pocztowym sobotnie dyżury. Jeśli klientów będzie dużo, to pozostaną na stałe.

W sprawie funkcjonowania miejscowej Poczty interweniował zarząd gminy na wniosek Komisji Rolnictwa, Usług i Rzemiosła przy Radzie Miejskiej. Ta zaś wyrażała postulaty mieszkańców. Chcą oni, by kuźniańska Poczta pełniła sobotnie dyżury. Rejonowy Urząd Poczty w Rybniku zgodził się je wprowadzić, ale na próbę w okresie od października do listopada, w godzinach od 8.00 do 10.00. Jeśli klientów będzie na tyle, że dyżury staną się opłacalne, wówczas zostaną one wprowadzone na stałe. W innym przypadku będą zlikwidowane.
 
Mieszkańcy chcieli też, by w okienku pocztowym można było pobierać większe kwoty pieniędzy z książeczek oszczędnościowych i na czeki. Poczta wyjaśnia jednak w piśmie do Urzędu Miasta, że jest to niemożliwe ze względu na umowy z bankami prowadzącymi rachunki klientów. To one, ze względów bezpieczeństwa, określają maksymalną jednorazowo wypłacaną kwotę pieniędzy. W sprawie dostępności znaczków, Poczta zaproponowała działającym w Kuźni Raciborskiej firmom, by podpisały z nią umowę i zajęły się ich sprzedażą. Poinformowano również władze, że poza samą Pocztą można je kupić w kioskach prowadzonych przez Ruch, który z kolei sam decyduje, w jakiej placówce prowadzona jest sprzedaż.
 
Ze względu na obowiązywanie jednej w całym kraju tabeli opłat i prowizji, niemożliwe jest obniżenie stawek w samej Kuźni Raciborskiej.
 
Kuźniańska placówka świadczy wszystkie podstawowe usługi, poza przyjmowaniem listów i paczek, wpłat i wypłacaniem pieniędzy, można tu także zamówić abonament filatelistyczny, zlecić przesyłkę kurierską EMS Pocztex, zrealizować Postczeki i usługi biurofaksowe.

(w)

  • Numer: 42 (549)
  • Data wydania: 16.10.02