Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Na jubileusz

03.07.2002 00:00
Drużyny Żerdzin, Samborowic i Pietrowic Wielkich wygrywały w strażackich zawodach gminnych, rozegranych w Samborowicach w ubiegłą niedzielę.

OSP w Samborowicach obchodzi w tym roku jubileusz 80 lat działalności - z tejże okazji zorganizowano dwudniowy festyn strażacki. W sobotę nastąpiło sportowe preludium imprezy, natomiast w niedzielę miała miejsce część główna: obchody rocznicowe i zawody. Zanim rozpoczęły się zmagania, zaproszeni goście z władz gminnych - samorządowych oraz strażackich - wręczyli okolicznościowe odznaczenia wieloletnim działaczom miejscowej OSP.
 
W ostatnich latach bywało, iż zwyciężali w tego typu zawodach głównie gospodarze. Tym razem tradycji nie stało się zadość. W najważniejszej kategorii seniorskiej wygrała drużyna OSP Żerdziny przed OSP Cyprzanów i OSP Maków. Zwycięzcy po pierwszej turze - sztafecie - zajmowali pierwszą pozycję. O 5 sekund - i punktów karnych - gorsi byli strażacy z Cyprzanowa. Jedynie team Makowa nie załapał żadnych kar i miał tyle samo punktów co lider. O wszystkim miała rozstrzygnąć konkurencja bojowa. Pechowo startowała ekipa ze stolicy gminy - miała niezłe czasy, ale fatalnie szło jej z utrzymaniem się w ryzach przepisów i nałapała mnóstwo punktów karnych.
 
Ćwiczenia bojowe, jak zawsze widowiskowe, najlepiej wykonali lekartowianie, lecz kary umniejszyły ich wyniki. Ekipa Cyprzanowa miała drugi czas - jednak i ona nie ustrzegła się błędów, kosztujących karne punkty. Zwycięzcy z Żerdzin nie mieli najlepszego czasu, byli za to lepsi w unikaniu wpadek regulaminowych i dzięki temu wygrali.
 
W rywalizacji młodzieżówek wygrała ekipa gospodarzy przed OSP Pietrowice Wlk i OSP Krowiarki - kolejne miejsca zajęły drużyny Żerdzin, Makowa i Pawłowa. Z kolei w stawce dziewcząt - które licznie reprezentowały swe jednostki - wygrał team stolicy gminy. Pietrowiczanki miały najmniejsze straty po sztafecie i bojówce. Drugie miejsce przypadło gospodyniom, trzecie zespołowi z Cyprzanowa - czwarte były dziewczyny z Żerdzin, a piąte z Makowa.

(sem)

  • Numer: 27 (535)
  • Data wydania: 03.07.02