Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (527) Data wydania: 08.05.02

Noworodki

Cześć! Mam na imię Kamil. Jestem pierwszym dzieckiem Ewy i Marka Kłapeć, mieszkańców Raciborza. 17 kwietnia, pięć minut po 3., szpitalną nocną ciszę przerwał mój donośny głos. Nie mogło przecież tak być, żeby moje narodziny przeszły bez echa! Panie pielęgniarki szybko mnie zważyły i zmierzyły, co dało wynik
3600 g i 55 cm. Po paru dniach pożegnałem się z nimi i razem z rodzicami pojechałem do domu.

Witajcie! Na pierwsze imię mam Paweł, na drugie Rafał. Jestem synem Justyny i Eugeniusza Wydra, ich trzecim dzieckiem. Przyszedłem na świat 14 kwietnia. Zegar wskazywał godzinę 21.30. Mamusi oznajmiono, że ważę 3350 g i mam 54 cm długości. Mieszkam w Babicach. Mam dwóch braci - Marek ma
9 lat, a Łukasz półtora roku.

Mam na imię Agnieszka. Jestem drugim dzieckiem Marioli i Janusza Klinik. Przyszłam na świat
8 kwietnia, o godz. 15.30. Ważyłam 2850 g
przy 53 cm długości. Mam 4,5-letniego braciszka Mateusza. Mieszkamy w Raciborzu-Markowicach.

Witajcie! Mam na imię Marcelina Anna. Jestem córeczką Teresy i Leszka Mansz, ich trzecim dzieckiem. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę i tatusia oraz rodzeństwo Martę i Marka! Kiedy się urodziłam, a było to 9 kwietnia w nocy - o godz. 21.30, ważyłam 3300 g i miałam 52 cm długości. Mieszkam w Raciborzu.

Mam na imię Mateusz. Przyszedłem na świat 17 kwietnia, piętnaście minut przed godziną 1. w nocy. Moje wymiary wynosiły wówczas: 2650 g i 53 cm. Rodzice Anna i Tomasz Portnowscy są uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszym dzieckiem! Moje narodziny sprawiły też sporo radości babci i dziadkowi. Mieszkamy w Raciborzu-Brzeziu.

Nazywam się Dominik Partlewicz. Ujrzałem świat po raz pierwszy 9 kwietnia o godz. 9.58. Mamusia Anna jest bardzo szczęśliwa, że jestem już na świecie. Jestem jej pierwszym dzieckiem. Moje wymiary wynosiły: 2800 g i 51 cm. Z moich narodzin ucieszyli się również tatuś Andrzej, babcia i dziadek. Mieszkamy w Tłustomostach.

18 kwietnia był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu mojej mamy Barbary. Wtedy bowiem narodziło się jej pierwsze dziecko, czyli ja - Julia. Była godz. 15.50, kiedy mogła po raz pierwszy mnie przytulić i usłyszeć mój głos. Wkrótce panie pielęgniarki oznajmiły jej, że ważę 3250 g i mam 55 cm długości. Tatuś Bogusław Rzega jest ze mnie bardzo dumny. Wkrótce zabiera mnie i mamusię do domu w Ligocie Książęcej.

Teraz jest nas troje - mama Małgorzata, tatuś Marek i ja - Angelika Wiktoria. Nosimy nazwisko Szczepaniak. Mamusia urodziła mnie - swoje pierwsze dziecko - 12 kwietnia o godz. 11.20. Bardzo kochają mnie również babcia i dziadek. W dniu narodzin ważyłam 3000 g i miałam 53 cm długości. Mieszkam w Raciborzu.

Mam na imię Dominik. Od 15 kwietnia, godz. 16.45, przyglądam się moim rodzicom Małgorzacie i Dariuszowi Szelwickim. Jestem ich drugim upragnionym dzieckiem. Kiedy się urodziłem ważyłem 4000 g przy długości 57 cm. Moja siostrzyczka Klaudia ma 1,5 roku. Mieszkamy w Raciborzu. Pozdrawiam wszystkich!