Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Wiemy, o czym marzą gimnazjaliści [KONKURS]

31.05.2017 13:00 | 0 komentarzy | żet

Zachęcamy młodzież do twórczego myślenia o swojej przyszłości. Wkrótce wręczymy nagrody w konkursie Nowin pn. „Mój wymarzony zawód”. W ręce młodzieży przekażemy notebooka oraz bony upominkowe o wartości kilkuset złotych.

Wiemy, o czym marzą gimnazjaliści [KONKURS]
Jury podczas przeglądu prac konkursowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Architekt, chemik, cukiernik, grafik komputerowy, lekarz, programista, rolnik – to tylko niektóre z zawodów, o których marzą uczniowie gimnazjów z naszego regionu. Na zorganizowany przez Wydawnictwo Nowiny konkurs pt. „Mój wymarzony” wpłynęło dwadzieścia starannie wykonanych prac. Forma była dowolna, byleby zawarto w niej informacje na temat wymarzonego przez autora zawodu, który chciałby wykonywać w przyszłości. Dominowały plakaty, ale nie zabrakło też filmów, prezentacji multimedialnych, a nawet strony internetowej oraz gry komputerowej.

Wszystkie prace konkursowe były na swój sposób ciekawe. Jury w składzie Katarzyna Gruchot (dyrektor Wydawnictwa Nowiny), Paweł Okulowski (redaktor naczelny portalu Nowiy.pl), Katarzyna Maciejowska (specjalista ds. promocji) oraz Wojtek Żołneczko (dziennikarz) miało więc twardy orzech do zgryzienia. Bardzo trudno było sprowadzić do wspólnego mianownika różnorakie formy wypowiedzi, nie tracąc przy tym z oczu przekazu. Głosy były podzielone, ale ostatecznie udało nam się wyłonić trzy laureatów oraz wyróznionych w konkursie uczniów. Na liście nagrodzonych znaleźli się (kolejność alfabetyczna): Szymon Folp, Wiktoria Gensty, Filip Hanslik, Szymon Musioł, Michał Rębisz.

O tym kto zdobył główną nagrodę, kto zajął miejsce drugie, kto trzecie, a kto zasłużył na wyróżnienie, uczestnicy konkursu dowiedzą się 1 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w konkursie.