Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze software house’u

Rozwój projektu technologicznego to spora inwestycja i równie duża odpowiedzialność. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Zastanówmy się wspólnie, na co zwrócić uwagę przy wyborze software house’u?

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze software house’u

Co to jest software house?

Rozwój projektu technologicznego to spora inwestycja i równie duża odpowiedzialność. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Zastanówmy się wspólnie, na co zwrócić uwagę przy wyborze software house’u?

Czym właściwie jest software house? Rozwój technologiczny i zwiększone zapotrzebowanie na usługi IT wymusiły powstanie firm, które tworzą dedykowane oprogramowanie na zamówienie. Software house’y, które właśnie w tym się specjalizują, mogą stworzyć niemal dowolne rozwiązania technologiczne dla biznesu, od systemów i platform sprzedażowych dla e-commerce, przez portale i intranety, aż po kompletne aplikacje mobilne. Jednak spektrum ich działań jest na ogół znacznie szersze i bardziej zróżnicowane — partner technologiczny doradza rozwiązania, pomaga zaprojektować i zaplanować procesy, a także odpowiada całościowo za proces wykonania, wdrożenia i przetestowania oprogramowania.

Software house czy gotowe rozwiązania – co wybrać?

Współpraca z software housem może okazać się korzystniejsza niż gotowe rozwiązanie. To dlatego, że działalność software house’ów opiera się wdrażaniu projektów customowych, które dopasowane są do potrzeb i wymagań konkretnego biznesu. W efekcie otrzymujesz rozwiązanie dostosowane do Ciebie i Twojej firmy oraz gwarancję wsparcia i regularnego aktualizowania oprogramowania.

Wytwarzanie oprogramowania na zamówienie ma jednak kilka wad. Przede wszystkim jest to usługa wymagająca większych niż w przypadku gotowych rozwiązań nakładów finansowych, a także jest procesem długotrwałym. Nawiązanie współpracy z software housem wymaga więc nieco większych zasobów i lepszego przygotowania, ale jednocześnie jest inwestycją, która zwraca się w późniejszym terminie.

Jak wybrać odpowiedni software house?

Dobry software house to nie tylko kwestia umiejętności deweloperskich. Przede wszystkim potencjalny partner powinien umieć przedstawić dokładny plan działania, który pokaże, że podchodzi on do współpracy holistycznie i że ma kontrolę nad wszystkimi jej etapami. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

1. Sposób komunikacji z software housem

Wytwarzanie oprogramowania na zamówienie wiąże się z koniecznością bycia w stałym kontakcie. W tym procesie wiele czasu zajmują konsultacje, badanie potrzeb, ustalanie szczegółów realizacji zlecenia oraz wypracowanie wspólnej wizji projektu. Jako klient nie musisz znać się na kwestiach technicznych i możesz oczekiwać od software house’u zrozumiałej i przejrzystej komunikacji oraz przystępnego wytłumaczenia niejasnych zagadnień.

Co więcej, dobry software house musi angażować się w budowanie relacji z klientem i wykazywać zrozumienie jego potrzeb biznesowych. Doświadczony partner powinien proaktywnie proponować rozwiązania i pozostawać z Tobą w ciągłym kontakcie. Niektóre software house’y zapewniają też project managera, który będzie odpowiedzialny za sprawny i jasny przepływ komunikacji pomiędzy Tobą a deweloperami.

Przykładowo, w Altkom Software & Consulting zespół składa się z:

  • kierowników, ekspertów domenowych i analityków, którzy zrozumieją Twoje potrzeby biznesowe, przeprowadzą audyt i przygotują strategię IT, co znacząco ułatwi współpracę;
  • inżynierów, architektów, programistów i testerów, których zadaniem jest zbudowanie skutecznego systemu. Korzystają oni ze specjalistycznych narzędzi i wieloletniej wiedzy, dzięki której mogą stworzyć nawet bardzo skomplikowane oprogramowanie;
  • kierowników projektów,
  • scrum masterów i DevOpsów, którzy są odpowiedzialni za komunikację i współpracę pomiędzy osobami zaangażowanymi w projekt. Ponadto kontrolują jakość pracy, usuwając błędy i usterki.

Dzięki współpracy takich specjalistów możemy realizować proces bardzo sprawnie i uniknąć wielu problemów komunikacyjnych.

2. Doświadczenie i portfolio software house’u

Przy wyborze software house’u warto kierować się dotychczasowymi projektami wykonanymi przez daną firmę. Jeśli w jego portfolio znajdują się realizacje związane z Twoją branżą, może okazać się, że lepiej zrozumie Twoje potrzeby, co w efekcie przełoży się na końcową jakość projektu.

Warto wybrać doświadczony software house, któremu zaufało wielu klientów. W Altkom Software & Consulting już od ponad 30 lat działamy w branży IT. Dzięki temu mamy wiedzę i doświadczenie, które ułatwiają realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów, np. usprawniać procesy bez konieczności wprowadzania zmian w istniejących systemach ERP dzięki zastosowaniu podejście Smart Decoupling.

3. Bezpieczeństwo, porządek i funkcjonalności kodu

W dzisiejszych czasach cyberbezpieczeństwo to priorytet. Z tego powodu każde oprogramowanie powinno posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Ponadto, jeśli zależy Ci na sprawnym i efektywnym działaniu danego programu czy aplikacji, bardzo ważnym aspektem jest uporządkowanie kodu. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z późniejszym utrzymywaniem i rozwijaniem oprogramowania. Zwróć więc uwagę, czy software house stosuje metodologię i praktyki obejmujące podobne kwestie.

4. Metodologia prowadzenia projektu i znajomość języków programowania

Jeśli potrzebujesz oprogramowania napisanego w konkretnym języku (np. Java) albo stworzonego w określonej metodyce (np. Agile), warto wybrać software house, który się w nich specjalizuje. Jeśli jednak nie jesteś pewny, na jakiej technologii warto się skupić, wybierz firmę z szerszym portfolio technologicznym. Profesjonalny software house będzie w stanie doradzić, w jakiej metodologii i języku wykonać dany projekt i jednocześnie pokaże wady i zalety konkretnych rozwiązań.

5. Przejrzystość działań software house’u

Obowiązkowym elementem udanej współpracy z software housem jest prowadzenie dokumentacji projektu. Dobrą praktyką jest tworzenie jej na bieżąco, gdyż dzięki temu zyskasz pewność, że będzie kompletna i szczegółowa. Ułatwi Ci to późniejsze utrzymywanie i rozwijanie oprogramowania.

Software house powinien przedstawić także szczegółowy harmonogram prac oraz na bieżąco informować Cię o postępach. Istotna jest również przejrzystość kosztów, zwłaszcza, gdy rozliczasz się w modelu Time and Material.

Jaki powinien być idealny software house?

W dzisiejszych czasach o sukcesie firm często decydują nowoczesne technologie. Przykładowo, według raportu Interaktywnie.com aż 81%11 badanych przyznało, że poleciłoby hotel, gdyby był zaawansowany technologiczne. Właśnie dlatego tak ważne jest, by powierzyć wytworzenie oprogramowania zaufanemu partnerowi.

Jeśli poszukujesz software house’u, który może pochwalić się ponad 30-letnią obecnością na rynku i realizacją projektów dla największych marek, dobrze trafiłeś.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

  

1 Raport Interaktywnie.com, SOFTWARE HOUSE 2020

Materiał zewnętrzny