Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Gala Przedsiębiorczości 2018. Pietrowice Wielkie chwalą się rozkwitem biznesu

27.01.2018 23:37 | 0 komentarzy | ma.w

5 firm w 4 kategoriach zostało wyróżnionych na dorocznej gali dla pietrowickiego biznesu. Wydarzenie obchodziło sympatyczny jubileusz - prowadzący galę Sylwia Marker i Piotr Bajak spotkali się w tej roli po raz 10. Wśród wręczających nagrody była posłanka Gabriela Lenartowicz z PO. Gala połączono jest z balem karnawałowym. Centrum było pełne gości przy stołach.

Gala Przedsiębiorczości 2018. Pietrowice Wielkie chwalą się rozkwitem biznesu
Martin Malcharczyk oraz samorządowe VIP-y wręczające mu nagrodę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z pokazami na scenie i przed nią wystąpił zespół taneczny Kaprys z Branic. Wójt tej gminy Sebastian Baca jest stałym gościem na najważniejszych imprezach Pietrowic Wielkich. Wystąpili również soliści Nadia Bober i Pavlo Vanzula. W programie wieczoru znalazł się jeszcze występ kabaretowy Roberta Korólczyka.

Oto nagrodzeni w poszczególnych kategoriach.

I Kategoria "Nowy inwestor/inwestycja": Slovpol Wood (nagrodę odebrała Anna Katolik) działające od 2008 roku w branży produkcji podłóg drewnianych; aktualnie z nową siedzibą w Lekartowie; Ferocity (Ewelina Kampik - Nowak i Adrian Nowak) rodzinne przedsiębiorstwo z Pietrowic Wielkich, które mieście się nad salonem mody przy ul. Raciborskiej; ich produkty (m.in. tkaniny z nadrukiem) trafiają w różne części świata; firma jest bezpośrednim importerem z Chin.

ll Kategoria "Prężne gospodarstwo" - Gospodarstwo Martina Malcharczyka (27 lat) z Pawłowa prowadzone przezeń od 2011 roku; konntynnuje on tradycje rodzinne, korzysta z unijnych programów i dotacji.

lll Kategoria "Solidny produkt/usługa" - Obiekty budowane przez firmę Czesława Szczepaniaka (z małżonką Małgorzatą); jej autorstwa są np. Restauracja nad Odrą w Raciborzu (na Bosackiej) i Salon Mody w Pietrowicach Wielkich.

lV Kategoria "Młoda firma" - Sklep Art-met-rol małżeństwa Kariny i Huberta Wańków; specjalizuje się w sprzedaży części do ciągników i maszyn rolniczych;

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.