Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Cech łączy pokolenia

12.05.2017 19:15 | 1 komentarz | OK

To hasło przyświecało dzisiejszej uroczystości z okazji 60-lecia Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Cech łączy pokolenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jubileusz, który odbywał się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przybyli ci, którzy czuli się z rzemiosłem związani, jak chociażby trzeci w pokoleniu fotograf, a na co dzień prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca czy syn rzemieślnika starosta Ireneusz Serwotka. Życzeniom i gratulacjom nie było końca, a składano je w różnych językach, bo wśród gości były delegacje powiatu Recklinghausen w Niemczech, szweckiego Sörmland i łotewskiej Jelgavy. Oprawą muzyczną zajęła się orkiestra KWK Marcel pod dyrekcją Franciszka Magiery, a artystyczną uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Krótki recital dała finalistka ostatniej edycji The Voice of Poland Aleksandra Leśniewicz, której akompaniował Szymon Kamczyk.

Złotą odznaka honorową za zasługi dla województwa śląskiego uhonorowano starszego Cechu Jerzego Waltara, a srebrną, jego byłą dyrektor, a obecnie naczelnik wydziału oświaty Katarzynę Zöllner-Solowską. Najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym – Szablą Kilińskiego odznaczono sztandar cechowy.

Cech Rzemieslników i innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Ślaskim zrzesza aktualnie 256 zakładów działających na terenie gmin: Jastrzębie-Zdrój, Pszów, Racibórz, Radlin, Rybnik, Rydułtowy, Wodzisław Śląski, Pawłowice, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Mszana.

OK

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.